Pendolino na aukcji WOŚP. Pociąg przekazał minister gospodarki

Ostatnia aktualizacja: 18.12.2013 20:05
Rozpędu nabierają internetowe aukcje związane ze styczniowym finałem Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Na razie jest ich 1600 za ponad 80 tys. złotych.
Audio
  • Pendolino na aukcji WOŚP. Pociąg przekazał minister gospodarki. O szczegółach Jurek Owsiak (Jedynka/Popołudnie z Jedynką)
Testy pociągu Pendolino na torze eksperymentalnym Instytutu Kolejnictwa w Bychowie pod Żmigrodem
Testy pociągu Pendolino na torze eksperymentalnym Instytutu Kolejnictwa w Bychowie pod ŻmigrodemFoto: PAP/Archiwum/Maciej Kulczyński

Na aukcjach są już np. koszulki narodowej drużyny piłki nożnej. Biało-czerwoni grali dwa towarzyskie mecze z naszytymi serduszkami WOŚP. Są też buty sygnowane przez argentyńskiego piłkarza Lionela Messiego. - Takich par na cały świat jest tylko kilkanaście - podkreślił w radiowej Jedynce Jerzy Owsiak. Na aukcji pojawią się również używane buty Roberta Lewandowskiego. - Używki mistrzowskie, strzelał nimi gole - wyjaśnił dyrygent WOŚP.

Nie mniej atrakcyjnie zapowiadają się aukcje, które odbędą się dzięki uprzejmości ministra gospodarki Janusza Piechocińskiego. - Byliśmy dziś u pana wicepremiera, który przekazał nam wszystkie prezenty, które trafiły ostatnio do ministerstwa gospodarki np. wieczne pióra.  Wzięliśmy też pod pachę model pociągu Pendolino - powiedział Owsiak.

Na aukcję minister gospodarki podarował też możliwość spędzenia jednego dnia w jego gabinecie. - Związane jest to też m.in. z użytkowaniem ministerialnego samochodu  i korzystaniem z ochrony - tłumaczył Owsiak. W tym czasie nie będzie można jedynie wydawać żadnych zarządzeń.

Zapraszamy do wysłuchania całej rozmowy z Jurkiem Owsiakiem.

22. finał WOŚP już 12 stycznia 2014 roku. Pieniądze będą zbierane na zakup specjalistycznego sprzętu dla dziecięcej medycyny ratunkowej i godnej opieki seniorów.

"Popołudnie z Jedynką" od poniedziałku do piątku między godz. 15.00 a 19.00. Zapraszamy!

tj

Czytaj także

Sharon Stone na Przystanku Woodstock? Zaprosił ją Jurek Owsiak

Ostatnia aktualizacja: 23.10.2013 17:34
Uczestników zakończonego w Warszawie XIII Szczytu Noblistów, w tym amerykańską aktorkę Sharon Stone, zaprosił na Przystanek Woodstock dyrygent Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy Jurek Owsiak.
rozwiń zwiń

Czytaj także

22. Finał WOŚP: w Warszawie zagrają Bednarek i Piersi

Ostatnia aktualizacja: 06.11.2013 23:46
- 22. Finał rozkręca się bardzo mocno. Zarejestrowało się już 427 sztabów krajowych i 6 zagranicznych, zgłasza coraz więcej wolontariuszy i wykonawców - powiedział w Jedynce Jurek Owsiak.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy odbierze sprzęt przekazany szpitalowi w Pszczynie

Ostatnia aktualizacja: 09.11.2013 19:32
Jerzy Owsiak wyjaśnia Informacyjnej Agencji Radiowej, że sprzęt, który miał trafić na geriatrię, został wstawiony między innymi na kardiologię.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Owsiak o Choinkach Jedynki: dziękuję wszystkim, którzy biorą udział w takich akcjach

Ostatnia aktualizacja: 04.12.2013 22:03
Podczas trzeciej licytacji prac znanych Polaków, którzy przyłączyli się do akcji charytatywnej Choinki Jedynki, obraz Jurka Owsiak została wylicytowany za 3 tysiące złotych.
rozwiń zwiń