X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

"Brak chemii między ministrem zdrowia a panią prezes NFZ"

Ostatnia aktualizacja: 20.12.2013 19:26
Taką opinię wyraził poseł Marcin Kierwiński z PO mówiąc w radiowej Jedynce o powodach odwołania prezes NFZ Agnieszki Pachciarz. Gośćmi audycji Zuzanny Dąbrowskiej byli też posłowie Maks Kraczkowski z PiS i Bogusław Liberadzki z SLD.
Audio
  • W Popołudniu z Jedynką dyskusja m. innymi o ministrze zdrowia. Gośćmi audycji są: M. Kierwiński z PO, Maks Kraczkowski z PiS i B. Liberadzki z SLD (Jedynka/Popołudnie z Jedynką)
Bartosz Arłukowicz i Agnieszka Pachciarz
Bartosz Arłukowicz i Agnieszka PachciarzFoto: PAP/Grzegorz Jakubowski/Paweł Supernak

- Na pewno w ostatnich miesiącach nie było chemii, miedzy ministrem Bartoszem Arłukowiczem a panią prezes NFZ Agnieszką Pachciarz - mówił Marcin Kierwiński. Zdaniem posła PO, współpraca między Narodowym Funduszem Zdrowia a Ministerstwem Zdrowia układała się źle. Kierwiński zwrócił uwagę, że NFZ źle wyliczył swoje potrzeby, skoro teraz wystąpił do budżetu państwa o dodatkową sumę ponad 700 milionów złotych. Poseł PO dodał, że składka, którą dysponuje NFZ, jest z roku na rok coraz większa i obecnie wynosi około 62 miliardów. - A więc pieniędzy w systemie jest dużo, tylko trzeba nimi efektywnie zarządzać, a od tego jest NFZ. Poseł PO twierdzi, że minister Arłukowicz ma liczne zasługi. Jego zdaniem to miedzy innymi nowa lista leków refundowanych i rozwój ratownictwa medycznego.

- Odnoszę wrażenie, że politycy Platformy, a propos chemii, to głównie mogliby się wypowiadać na temat alkoholi - uważa Maks Kraczkowski i dodaje - nie można sprowadzać kompletnego paraliżu wydatkowania publicznych pieniędzy na ochronę zdrowia, do braku chemii miedzy politykami. Poseł PiS zarzuca ministrowi zdrowia, miedzy innymi, nieprzygotowanie przez prawie 3 lata rozwiązań prawnych, realizujących dyrektywę unijną dotyczącą korzystania przez Polaków ze służby zdrowia w krajach UE. - Pan minister rzuca na wiatr różne obietnice, których potem nie realizuje - mówi Kraczkowski.

- Mówimy przecież "służba zdrowia" a idea służenia chorym, gdzieś się rozmyła - mówi Bogusław Liberadzki i dodaje - widzę pewne walory pana ministra, z punktu widzenia premiera. Mianowicie w zeszłym roku zaoszczędził 2 miliardy, teraz chciał zaoszczędzić kilkaset milionów, tylko pani prezes NFZ mu nie pozwoliła, (...) może następny prezes Funduszu będzie bardziej potulny. (...) A tak serio, jeżeli eWUŚ (elektroniczna Weryfikacja Uprawnień Świadczeniobiorców red.) to wydatek na jego obsługę ponad 200 milionów złotych, (...) to może w ramach tych pieniędzy po prostu objąć powszechnym ubezpieczeniem wszystkich obywateli Rzeczpospolitej Polskiej i skasować całą tę biurokrację. Poseł SLD przypomina, że w Polsce nieubezpieczeni stanowią około 2 i pół procent ogółu ludności. - A jeżeli chodzi o wzrost nakładów na służbę zdrowia, o którym mówił pan poseł Kierwiński, to zwrócę uwagę, że, pomimo tych pieniędzy, radykalnie zwiększyły się też kolejki do lekarzy. (...) I jeszcze jeden element, który obciąża ministra, coraz częściej zdarza się odmowa udzielenia pomocy pacjentom.

Goście Jedynki rozmawiali też o stosunkach polsko-rosyjskich.

"Popołudnie z Jedynką" od poniedziałku do piątku między godz. 15.00 a 19.00. Zapraszamy!

mc

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Arłukowicz o odwołaniu szefowej NFZ: bo źle działa eWUŚ

Ostatnia aktualizacja: 18.12.2013 14:06
Źle funkcjonująca weryfikacja nieubezpieczonych pacjentów to przyczyna wniosku o odwołanie prezes NFZ – poinformował minister zdrowia Bartosz Arłukowicz.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Bolesław Piecha: prezes NFZ obnażyła słabość ministerstwa zdrowia

Ostatnia aktualizacja: 18.12.2013 17:21
- W tej kadencji zabraknie czasu, by polski pacjent poczuł jakąkolwiek poprawę sytuacji w dostępie do opieki zdrowotnej - mówi Bolesław Piecha, były wiceminister zdrowia.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Arłukowicz chce dymisji Pachciarz. PiS: to typowa obrona ministra

Ostatnia aktualizacja: 18.12.2013 17:33
Minister Bartosz Arłukowicz zwrócił się do premiera o odwołanie szefowej NFZ Agnieszki Pachciarz. Według polityków PiS, premier powinien ten wniosek przyjąć, a następnie skłonić koalicję do zagłosowania za wnioskiem PiS o wotum nieufności wobec ministra Arłukowicza.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Protest w siedzibie śląskiego oddziału NFZ

Ostatnia aktualizacja: 19.12.2013 10:03
Kilkadziesiąt osób okupuje siedzibę oddziału Narodowego Funduszu Zdrowia w Katowicach. Pracownicy prywatnego szpitala EuroMedic domagają się przywrócenia wypowiedzianego w dużej części kontraktu dla placówki.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Agnieszka Pachciarz odwołana ze stanowiska szefa NFZ

Ostatnia aktualizacja: 19.12.2013 17:34
- Otrzymałem wniosek od ministra zdrowia dotyczący odwołania pani Pachciarz z funkcji prezesa Narodowego Funduszu Zdrowia i go podpisałem - powiedział w Brukseli szef rządu.
rozwiń zwiń