X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Przemoc wobec dzieci. Owsiak: mamy prawo mówić o tym głośno

Ostatnia aktualizacja: 02.01.2014 19:39
- To powinien być nasz temat codzienny, nie tylko wtedy, gdy się wydarzyła tragedia - powiedział w radiowej Jedynce szef Fundacji WOŚP Jerzy Owsiak. Wraz z Mirosławą Kątną wziął udział w debacie nt. zapobiegania przemocy.
Audio
  • Mirosława Kątna i Jerzy Owsiak o przemocy wobec dzieci (Popołudnie z Jedynką)
Jerzy Owsiak wraz z wolontariuszami Fundacji Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy zostawili 30 grudnia trzy kartony zabandażowanych misiów na ulicy Zabrzańskiej w Bytomiu, w pobliżu domu pobitego czterolatka.
Jerzy Owsiak wraz z wolontariuszami Fundacji Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy zostawili 30 grudnia trzy kartony zabandażowanych misiów na ulicy Zabrzańskiej w Bytomiu, w pobliżu domu pobitego czterolatka. Foto: PAP/Andrzej Grygiel

Fundacja Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy tworząc “Akcję MIŚ” chciała zwrócić uwagę na problem przemocy wobec dzieci. Misie z naklejonymi plastrami, założonymi bandażami i napisem "Nie bij mnie, kochaj mnie" pozostawiane w różnych miejscach polskich miast mają zwracać uwagę na problem i motywować do reakcji. Jurek Owsiak powiedział w radiowej Jedynce, że reakcja, która mogłaby ograniczyć cierpienie dzieci, nie następuje często, gdyż boimy się zareagować, zostać oskarżonymi o wtrącanie się w nie swoje sprawy.

- Mamy prawo, jako społeczeństwo, mówić o tym bardzo głośno i zwracać uwagę instytucjom powołanym do rozwiązywania tych problemów - podkreślił w "Popołudniu z Jedynką".

Mirosława Kątna, przewodnicząca Komitetu Ochrony Praw Dziecka dodała, że przed reagowaniem powstrzymuje nas także hasło i przekonanie o "świętości rodziny". - Nie wolno nam mówić, że do rodziny nie wchodzimy, że rodzina jest świętością. NIe, to nie rodzina jest świętością, ale dziecko w tej rodzinie jest świętością. Gdy tak będziemy do tego podchodzić, będziemy być może wrażliwsi - mówiła.

Goście radiowej Jedynki są zdania, że brak konsekwentnych działań nie pozwala osiągnąć sukcesu. - Budowanie przeciwdziałań patologiom powinno się zaczynać już w szkole. Organizacje religijne powinny także o tym mówić. Parafianie są jakąś społecznością i byłoby wspaniale, gdyby episkopat napisał najprostszy list do rodzin i w sprawie rodzin - dodał Jerzy Owsiak.

Gdzie można zgłosić swoje podejrzenia co do stosowania przemocy wbec dzieci? Jak powinny być traktowane osoby podejrzane o krzywdzenie dzieci? Czy osoby dopuszczające się przemocy wobec dzieci powinny być karane srożej? Zapraszamy do wysłuchania całej debaty.

Rozmawiał Paweł Wojewódka.

"Popołudnie z Jedynką" od poniedziałku do piątku między godz. 15.00 a 19.00. Zapraszamy!

(asz)

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Ciężko pobity 4-latek z Bytomia. Chłopca odwiedził Jerzy Owsiak

Ostatnia aktualizacja: 30.12.2013 13:59
Stan pobitego dziecka nadal jest niestabilny i bardzo ciężki. W poniedziałek chłopca odwiedził szef Fundacji Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy Jerzy Owsiak.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Pobity 4-latek z Bytomia walczy o życie. Jest w stanie krytycznym

Ostatnia aktualizacja: 31.12.2013 12:40
Pogorszył się stan zdrowia pobitego czterolatka z Bytomia. Dotąd lekarze mówili, że jest on niestabilny i bardzo ciężki, we wtorek określili go jako krytyczny.
rozwiń zwiń

Czytaj także

18-latka oskarżona o zabicie dwójki swoich dzieci. Porzucała dzieci w lesie

Ostatnia aktualizacja: 31.12.2013 13:05
Prokuratura Rejonowa w Kartuzach (Pomorskie) oskarżyła 18-letnią mieszkankę powiatu kartuskiego o zabójstwo dwójki swoich nowo narodzonych dzieci. Dziewczyna przyznała się do zarzucanych czynów; zeznała, że tuż po porodzie porzuciła noworodki w lesie.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Trzymiesięczne dziecko z Białki Tatrzańskiej w ciężkim stanie. Ojcu nie postawiono zarzutów

Ostatnia aktualizacja: 31.12.2013 18:53
Prokuratura zwolniła do domu 33-letniego ojca trzymiesięcznego dziecka, które trafiło do szpitala z ciężkimi obrażeniami głowy.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Międzychód: pijany kierowca zabił 5-letnie dziecko. Jest przesłuchiwany

Ostatnia aktualizacja: 02.01.2014 12:59
W prokuraturze w Szamotułach trwa przesłuchanie 23-letniego Wojciecha G. z Bielska koło Międzychodu.
rozwiń zwiń