Jurek Owsiak: bardzo serdecznie namawiam do licytacji złotego serduszka nr 22

Ostatnia aktualizacja: 08.01.2014 17:46
- To absolutne cacko. Warto mieć coś takiego na ścianie swojej firmy - mówił w Jedynce Jurek Owsiak. W niedzielę 12 stycznia, w dniu 22. Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy, na antenie Jedynki licytowane będzie jedno ze złotych serduszek.
Audio
  • Jurek Owsiak o licytacji złotego serduszka w radiowej Jedynce i 22. Finale WOŚP (Popołudnie z Jedynką)
Jerzy Owsiak i Daniel Wydrych w studiu Jedynki
Jerzy Owsiak i Daniel Wydrych w studiu Jedynki Foto: PR/E. Iwanicka

Jak co roku Mennica Polska wyprodukowała dla Fundacji Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy 100 złotych serduszek. Jedno z nich - oznaczone numerem 22, bo to 22. Finał i 22. raz radiowa Jedynka gra z Orkiestrą - będzie licytowane w niedzielę 12 stycznia od godziny 10 na naszej antenie. Licytować będzie można telefonicznie, e-mailowa i smsowo, a Orkiestrowe studio poprowadzą Daniel Wydrych i Krzysztof Grzesiowski.

Niezwykłe serduszko na 22. Finał WOŚP! Może być twoje >>>

Już dziś przystąpić można natomiast do aukcji internetowych. Na chętnych czeka m.in. kubek od "Sygnałów dnia", współprowadzenie "Muzycznej Jedynki" oraz weekend na trasie "Lata z Radiem 2014".

Do wylicytowania jest również odrestaurowana przez studentów Politechniki Białostockiej Syrena 105. - Wygląda jak nowa, jak byśmy ją mieli z talonu. Kiedy jednak otworzyliśmy maskę, to nam - ludziom, którzy przeżyli epokę Syrenki - jak za dotknięciem czarodziejskiej różdżki wróciły zapachy benzyny, smarów i tego wszystkiego co woziliśmy w samochodzie - zachwycał się w "Popołudniu z Jedynką" Jurek Owsiak.

WOŚP licytacja serduszka 22. >>> regulamin licytacji

Krzysztof
Krzysztof Grzesiowski (na górze) i Daniel Wydrych z kubkiem, który można wylicytowac podczas 22. Finału WOŚP

Powodzeniem powinna cieszyć się równie aukcja, w której nagrodą jest... mycie naczyń przez szefa Fundacji WOŚP. - Będziemy ja, Marcin Meller, Rafał Królikowski oraz wokalista zespołu Hunter Paweł "Drak" Grzegorczyk. Musicie tylko zapłacić, żebyśmy do Was dojechali. Mamy za to swoją muzę, swoje gąbki i płyny do naczyń - zachęcał Jurek Owsiak.

WOŚP 2014 >>> tak można licytować serduszko nr 22

W ramach 22. Finału WOŚP w całej Polsce organizowane będą również biegi "Policz się z cukrzycą" i koncerty. W Warszawie pod Pałacem Kultury wystąpią m.in. Kamil Bednarek, Farben Lehre, Gooral i Mazowsze oraz Piersi. Początek imprezy w niedzielę 12 stycznia o 13.30.

Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy zagra w tym roku na rzecz zakupu specjalistycznego sprzętu dla dziecięcej medycyny ratunkowej i godnej opieki medycznej seniorów.

22. Finał WOŚP >>> dowiedz się, na co zostaną przeznaczone zebrane pieniądze

Rozmawiał Mariusz Syta.

pg

Czytaj także

Już w niedzielę 22. finał WOŚP. Licytacja serduszka w radiowej Jedynce

Ostatnia aktualizacja: 07.01.2014 11:32
Na ratunek! - to hasło 22. finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Tym razem fundacja Jurka Owsiaka chce wspomóc dziecięce oddziały ratunkowe w całym kraju, ale także planuje zakup specjalistycznego sprzętu medycznego dla polskiej geriatrii. Już w najbliższą niedzielę zagra największa orkiestra dobrych serc.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Niezwykłe serduszko WOŚP nr 22 - może być Twoje!

Ostatnia aktualizacja: 12.01.2014 10:00
W niedzielę 12 stycznia już po raz 22. gra Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy. Jak zwykle radiowa Jedynka wspiera akcję. Wylicytowaliśmy m.in. wyjątkowe serduszko z numerem 22 za 15 tysięcy złotych.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Wojsko na aukcjach WOŚP: "dzień z życia pilota F-16"

Ostatnia aktualizacja: 08.01.2014 15:37
Udział w akcji ratunkowej na Bałtyku i manewrach Marynarki Wojennej, lot ze spadochronem, dni z życia komandosów i pilotów F-16 oraz flaga, która powiewa nad bazą Ghazni - to niektóre rzeczy, które można wylicytować na przygotowanych przez wojsko aukcjach WOŚP.
rozwiń zwiń