X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Amnesty International: Polacy solidarni z Euromajdanem

Ostatnia aktualizacja: 30.01.2014 16:47
- W całej Polsce odbywają się manifestacje na rzecz wsparcia protestujących Ukraińców - mówiła w radiowej Jedynce Draginja Nadażdin, szefowa Amnesty International Polska.
Audio
  • Draginja Nadażdin o sytuacji na Ukrainie (Popołudnie z Jedynką)
W wielu miastach Polski trwa zbiórka darów dla protestujących na Majdanie Ukraińców
W wielu miastach Polski trwa zbiórka darów dla protestujących na Majdanie UkraińcówFoto: PAP/Marcin Bielecki

Warszawa, Kraków, Poznań, Lublin… Polacy wychodzą na ulice, by wyrazić solidarność z kijowskim Euromajdanem. Setki ludzi chcą udzielić wsparcia Ukrainie i wezwać tamtejsze władze do dialogu z obywatelami. - Widoczne jest to, że ludzie chcą pomagać - mówiła w "Popołudniu z Jedynką" Draginja Nadażdin. - Te akcje są wyrazem solidarności ze wszystkimi ludźmi, którzy chcą żyć w wolnym kraju. Mamy sygnały, że dla nich te przekazy, słowa, znaczą bardzo dużo - podkreśliła działaczka.

Podczas manifestacji można podpisywać się pod petycją wzywającą do rozliczenia łamania praw człowieka na Ukrainie. - Wezwijmy ukraińskie władze do powstrzymania przemocy! Te wszystkie protesty są przekazywane do Kijowa i są jednym z wielu znaków, że rządzący muszą się liczyć z tym, co uważa świat - zaznaczyła szefowa Amnesty International Polska.

Protesty na Ukrainie - zobacz serwis specjalny >>>

Pomoc dla Euromajdanu, to nie tylko manifestacje. W wielu miastach Polski trwają także zbiórki darów dla protestujących Ukraińców. Nadażdin mówiła w Jedynce, że najbardziej potrzebne są lekarstwa. - Należy przede wszystkim przekazywać te medykamenty, które nie są przepisywane na receptę. Wszystkie lekarstwa przeciwbólowe, przeciwgorączkowe. Potrzebne są także środki opatrunkowe - poinformowała działaczka AI.

Rozmawiała Zuzanna Dąbrowska.

"Popołudnie z Jedynką" na antenie Jedynki od poniedziałku do piątku między godz. 15.00 a 19.00. Zapraszamy!

(aj)

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Ukraińska opozycja nie uznaje amnestii. "Głosowanie było nielegalne"

Ostatnia aktualizacja: 30.01.2014 13:34
Warunkiem wprowadzenia amnestii jest opuszczenie przez protestujących budynków użyteczności publicznej. Projekt opozycji przewidywał bezwarunkową amnestię.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Ukraina: 140 aresztowanych, 234 zatrzymanych w styczniu

Ostatnia aktualizacja: 30.01.2014 16:38
Prokuratura Generalna przedstawiła oficjalną statystykę ofiar i zatrzymanych podczas ostatnich protestów. Według opozycji to dane zaniżone.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Apel o powstrzymanie przemocy na Ukrainie

Ostatnia aktualizacja: 30.01.2014 15:43
- Żądamy zaprzestania zastraszania opozycji i wszczęcia śledztwa wobec winnych przemocy! - oświadczył szef Komisji Europejskiej Jose Manuel Barroso podczas wspólnej konferencji z premierem Donaldem Tuskiem.
rozwiń zwiń