X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Dlaczego słowo gender budzi takie skrajne emocje?

Ostatnia aktualizacja: 13.02.2014 19:05
13 lutego jest obchodzony jako Światowy Dzień Radia. Każdego roku pod innym hasłem. W 2014 roku hasłem jest "Równe traktowanie kobiet i mężczyzn oraz wzmocnienie roli kobiet w radio" (Gender equality and women’s empowerment in radio).
Audio
  • Gender - równe traktowanie kobiet i mężczyzn (Popołudnie z radiową Jedynką)
Dlaczego słowo gender budzi takie skrajne emocje?
Foto: Glow Images/East News

W Polsce słowo gender stało się przedmiotem zażartej dyskusji i budzi skrajne emocje. - Być może obcość tego słowa powoduje, że budzi ono taki opór - mówi Katarzyna Kasia z Wydziału Zarządzania Kulturą Audiowizualną ASP. Zwraca uwagę, że pod pojęciem gender kryje się konflikt wartości.

Światowy Dzień Radia na antenie radiowej Jedynki
Profesor Andrzej Szpociński, socjolog z Instytutu Studiów Politycznych PAN i z Collegium Civitas zauważa, że w języku polskim słowo gender ma trochę inny odcień znaczeniowy, niż w języku angielskim. - Czy jest zasadne odróżnianie płci biologicznej od samookreślenia kulturowego, płci kulturowej - zastanawia się gość radiowej Jedynki. Zastrzega przy tym, że równouprawnienie płci jest problemem, przede wszystkim kulturowym. Podkreśla, że są kultury o pewnych tradycjach, w których określona jest rola kobiety i mężczyzny. Dlatego, jeśli zachodzą pewne nieporozumienia, to dlatego, że w różnych kulturach ta rola jest inaczej zdefiniowana.  
Czy gender to konflikt wartości czy konfrontacja polityczna? Jak postrzegano role kobiety kiedyś, a jak się ją postrzega obecnie? Do czego gender wykorzystują skrajne opcje?
Posłuchaj całej debaty, którą  prowadziła Zuzanna Dąbrowska.
(ag)

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Kozłowska-Rajewicz: nie można przemocy wobec kobiet usprawiedliwiać obyczajem

Ostatnia aktualizacja: 04.02.2014 16:39
Według pełnomocniczki rządu ds. równego traktowania, doszukiwanie się w konwencji o przemocy wobec kobiet ataków na rodzinę i Kościół to nadinterpretacja.
rozwiń zwiń

Czytaj także

W sprawie równości płci mamy wiele do zrobienia

Ostatnia aktualizacja: 13.02.2014 13:19
Jak mówi Jolanta Plakwicz, pod względem zaawansowania we wdrażaniu strategii Gender mainstreaming Polska plasuje się pośrodku krajów Unii Europejskiej.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Światowy Dzień Radia - staromodna audycja BBC, której słuchają miliony

Ostatnia aktualizacja: 13.02.2014 12:30
Pierwszy odcinek "Woman’s hour" ("Kobieca godzina") wyemitowano w październiku 1946 roku. To jedna z najstarszych, ciągle istniejących audycji radia BBC i w ogóle na świecie.
rozwiń zwiń