X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Eksperci o Ukrainie: nie można wykluczyć anarchizacji i rozkładu państwa

Ostatnia aktualizacja: 24.02.2014 19:22
- Ukraińcy, którzy walczyli o pełną suwerenność ojczyzny, osiągnęli niezwykły sukces. Natomiast przyszłość jest nieznana - uważa Aleksander Smolar, prezes Fundacji im. Stefana Batorego.
Audio
  • Aleksander Smolar i prof. Włodzimierz Marciniak o sytuacji na Ukrainie i perspektywach przemian (Popołudnie z Jedynką)
Eksperci o Ukrainie: nie można wykluczyć anarchizacji i rozkładu państwa
Foto: PAP/EPA/MAXIM SHIPENKOV

Sowietolog prof. Włodzimierz Marciniak (Akademia Ignatianum) dodał, że prawdopodobna jest także teza Grzegorza Kołodki, iż jedną skorumpowaną władzę na Ukrainie zastąpi druga, również skorumpowana.

Dużo uwagi goście "Popołudnia z Jedynką" poświecili stosunkowi Rosji do obecnych przemian na Ukrainie. - Od 1991 roku w polityce rosyjskiej panował konsens polegający na tym, że Ukrainy nie należy destabilizować, ponieważ to jest niebezpieczne dla sytuacji wewnętrznej w Rosji - uważa prof. Marciniak. A Aleksander Smolar dodaje, że dla Putina Ukraina jest podstawowym elementem rosyjskich aspiracji wielkomocarstwowych.

Czy Ukraina utrzyma proeuropejski kierunek? Z jakimi problemami państwo musi się zmierzyć? Czy potrzebny jest lider, który przeprowadzi Ukrainę przez trudne reformy? Zapraszamy do wysłuchania całej rozmowy!

Rozmawiał Przemysław Szubartowicz.

"Popołudnie z Jedynką" na antenie Jedynki od poniedziałku do piątku między godz. 15.00 a 19.00. Zapraszamy!

(asz)

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Sikorski: moim obowiązkiem było przestrzec stronę opozycyjną na Ukrainie

Ostatnia aktualizacja: 25.02.2014 09:39
- Janukowycz pokazał najkrwawiej jak można, że jest gotów do użycia siły i dlatego te negocjacje były tak dramatyczne. Dokumenty, które teraz wypływają, pokazują, że miałem rację. Musiałem przestrzec opozycję w jak poważnej się znalazła sytuacji. To odniosło skutek, rada Majdanu poparła porozumienie - mówił w Jedynce minister spraw zagranicznych.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Nowy rząd Ukrainy ”do czwartku”. ”Rośnie zagrożenie separatyzmem”

Ostatnia aktualizacja: 25.02.2014 14:37
Rada Najwyższa odkłada głosowanie nad składem nowego gabinetu. Nieoficjalnie mówi się, że nie porozumiano się co do osoby premiera. Nie wiadomo, czy do nowego rządu przyłączy się Swoboda.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Ukraina bankrutuje. Ashton: myślimy o kredytach

Ostatnia aktualizacja: 25.02.2014 13:33
Szefowa dyplomacji UE Catherine Ashton oświadczyła, że UE jest zainteresowana integralnością terytorialną Ukrainy i nie jest zaniepokojona doniesieniami o groźbie wprowadzenia rosyjskich wojsk na Krym.
rozwiń zwiń