38. Bieg Piastów. Koronny dystans skrócony, ale mimo to niepewny

Ostatnia aktualizacja: 28.02.2014 16:58
Nie tradycyjne 50 km, a 10 km wyniesie dystans najważniejszego biegu w ramach 38. Biegu Piastów. - Musiał zostać skrócony ze względów pogodowych. Mam nadzieję, że uda się rozegrać chociaż tyle - mówił w Jedynce Marek Operacz, kierownik tras podczas tegorocznej imprezy na Polanie Jakuszyckiej.
Audio
  • Marek Operacz i Ewelina Jedziniak o 38. Biegu Piastów (Popołudnie z Jedynką)
38. Bieg Piastów
38. Bieg PiastówFoto: materiały organizatora

Organizatorzy 38. Biegu Piastów mają wyjątkowego pecha do pogody. Na Polanie Jakuszyckiej śniegu jest jak na lekarstwo. Na dodatek resztki białego puchu topią się, a chwilę później zamarzają. - Takich warunków nie pamiętam, a jest to już moja 11. impreza. Zdarzało się, że było mnóstwo śniegu i musieliśmy go wręcz wywozić - wspominał w "Popołudniu z Jedynką" Marek Operacz.

Tym razem organizatorzy muszą się ratować zwożeniem śniegu z wyższych partii gór. - Tam gdzie mamy trasy turystyczne zostało jeszcze dość dużo śniegu. Temperatury są tam o wiele niższe. Jak na razie, udaje nam się zwozić śnieg, choć mam wrażenie, że jest to taka trochę syzyfowa praca. Co naśnieżymy jakiś odcinek trasy, to za 2-3 dni tego śniegu już nie ma, bo po prostu topnieje w oczach - przyznał kierownik tras na 38. Biegu Piastów.

Bieg Piastów 2014 w radiowej Jedynce >>>

Bieg na 10 km techniką klasyczną zgodnie z planem ma rozpocząć się w sobotę 1 marca o godz. 10. Dwie godziny później wystartować ma natomiast bieg przedszkolaka. - Do przejścia będzie dystans 150 metrów. Każdy otrzyma pamiątkowy medal. Dzieciaki nie będą się ścigać, tylko spacerować na nartach. Na pewno sobie poradzą, bo trasa jest płaska. Zapowiada się świetna przygoda – zachęcała z kolei Ewelina Jedziniak, szefowa imprez dziecięcych podczas 38. Biegu Piastów.

38. Bieg Piastów. Takiej zimy nie pamięta nawet zwycięzca pierwszej edycji >>>

Patronem medialnym imprezy jest radiowa Jedynka.

Rozmawiał Daniel Wydrych.

pg/tj

Zobacz więcej na temat: Bieg Piastów Biegi narciarskie
Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Polana Jakuszycka to fajne miejsce do biegania

Ostatnia aktualizacja: 05.02.2014 09:27
W gmach Sejmu w południe zostanie otwarta wystawa Góry Izerskie - Polana Jakuszycka. Trudno to sobie wyobrazić, ale jeszcze 30 lat temu były tam jedynie łyse połacie gór. - Nie było drzew, nie było zwierząt, a i ludzi było niewielu - mówią goście Jedynki.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Bieg Piastów 2014 z Radiową Jedynką

Ostatnia aktualizacja: 27.02.2014 11:00
W Jakuszycach w piątek rozpocznie się największy narciarski bieg masowy w Polsce, czyli 38. Bieg Piastów. Kilka tysięcy tysięcy osób będzie w ciągu trzech dni fetować święto nart w Górach Izerskich. Radiowa Jedynka jak co roku będzie relacjonowała zmagania.
rozwiń zwiń

Czytaj także

38. Bieg Piastów. Takiej zimy nie pamięta nawet zwycięzca pierwszej edycji

Ostatnia aktualizacja: 28.02.2014 11:18
Mimo braku śniegu około tysiąca narciarzy wystartowało w piątek w biegu na 8 km stylem klasycznym. - Jak udało się te 8 kilometrów utrzymać, to temat na oddzielną rozmowę. Tegoroczny Bieg Piastów to raczej narciarstwo rekreacyjne, a nie wyczyn - donoszą dziennikarze radiowej Jedynki.
rozwiń zwiń