Owsiak: bliskie jest nam to, co dzieje się na Ukrainie

Ostatnia aktualizacja: 06.03.2014 00:25
Jurek Owsiak zapowiedział w radiowej Jedynce, że WOŚP przekaże pieniądze jednej z organizacji, która zbiera pieniądze na wsparcie opieki medycznej tych, którzy odnieśli rany na Majdanie.
Audio
  • Jerzy Owsiak zaprasza na koncert podsumowujący 22. Finał WOŚP (Popołudnie z Jedynką)
Jurek Owsiak
Jurek OwsiakFoto: Paweł Wądołowski/Zespół prasowy Fundacji WOŚP

- Oni są leczeni w Polsce. Wielki ukłon dla takich decyzji, a także personelu medycznego, który zajmuje się tymi ludźmi. Potrzebne jest wsparcie i my też w piątek zbierali będziemy pieniądze - powiedział Jurek Owsiak.

7 marca Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy podsumuje 22. Finał. Podczas specjalnego koncertu podana zostanie kwota, którą udało się zebrać podczas tegorocznego Finału WOŚP oraz towarzyszących mu aukcji internetowych. - Podkreślam, że nie ścigamy się. Nie są ważne rekordy, ale to, ilu ludzi wzięło w tym udział - powiedział w "Popołudniu z Jedynką". Zebrane pieniądze zostaną przekazane na zakup specjalistycznego sprzętu dla dziecięcej medycyny ratunkowej i godnej opieki medycznej seniorów.

A na sobotę 8 marca zaplanowane jest spotkanie szkoleniowe z dyspozytorami pogotowia ratunkowgo. W ciągu minionego roku Wielkiej Orkiestrze we współpracy z Ministerstwem Zdrowia udało się przygotować procedury postępowania dla dyspozytorów medycznych, które mają ułatwić ich pracę i ograniczyć tragiczne w skutkach błędy w dysponowaniu.
Kogo Jurek Owsiak zaprosił do tegorocznej Akademii Sztuk Przepięknych? Zapraszamy do wysłuchania całej rozmowy!

"Popołudnie z Jedynką" na antenie Jedynki od poniedziałku do piątku między godz. 15.00 a 19.00. Zapraszamy!

(asz)

Komentarze1
aby dodać komentarz
tubas2014-12-07 14:45 Zgłoś
Bardzo szanuję Jurka Owsiaka za to co dotychczas zrobił swoją działalnością charytatywną i organizacją kultowych dla polskiego rocka imprez. Z przykrością teraz czytam, że przyłączył się do gloryfikatorów bandyckich rajdów postbanderowskiej prawicy i wielbicieli SS Galizien. Po raz pierwszy od kilkunastu lat NIE WESPRĘ WOŚP żadnym datkiem!... Nie chcę, żeby nawet najmarniejszy grosz z mojej kieszeni posłużył bandytom z Prawego Sektora czy innym wrogom Polski i Polaków. Być może Jurek Owsiak już się opamiętał, bo ta Jego zapowiedź pochodzi z marca a nie z jakiejś aktualnej wypowiedzi, ale nic o tym nie wspomniano w powyższym tekście, więc pewnie jednak jest nadal aktualna...

Czytaj także

Budka Suflera na Przystanku Woodstock zagra swój ostatni koncert

Ostatnia aktualizacja: 29.01.2014 20:37
- Mogę już z przyjemnością zapowiedzieć, że szykuje się wielkie wydarzenie. Właśnie na Przystanku Woodstock Budka Suflera zagra swój ostatni koncert w 40-letniej karierze i będzie to materiał z płyty "Cień wielkiej góry" - powiedział w Jedynce Jurek Owsiak.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Owsiak: odpiszę na każdy list, dziękuję za wsparcie

Ostatnia aktualizacja: 12.02.2014 18:27
- Przyszło do nas kilkaset tysięcy e-maili. Mam jeszcze mnóstwo do odpisania, proszę czekać cierpliwie. Bardzo dziękujemy, to wsparcie było ogromne - powiedział Jurek Owsiak w radiowej Jedynce.
rozwiń zwiń