X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Łupki zapewnią Polsce bezpieczeństwo energetyczne?

Ostatnia aktualizacja: 11.03.2014 21:22
Rząd przyjął projekt nowelizacji ustawy Prawo geologiczne, który ma ułatwić poszukiwanie i wydobycie gazu. Zgodnie z nim do 2020 roku eksploatacja złóż łupków będzie wolna od podatku. Nowe regulacje wprowadzają też jeden rodzaj koncesji zamiast obecnych trzech oraz ułatwienia w pozyskiwaniu decyzji środowiskowych przez inwestorów.
Audio
  • Bezpieczeństwo energetyczne Polski (Popołudnie z Jedynka)
Budowa gazoportu w Świnoujściu
Budowa gazoportu w Świnoujściu Foto: PAP/Marcin Bielecki

Premier Donald Tusk tłumaczył, że wydarzenia na Ukrainie pokazują iż bezpieczeństwo gazowe staje się podstawowym warunkiem suwerenności państwa. Zapewnił też, że Polska nie będzie ulegała szantażowi gazowemu ze strony Rosji. Na konferencji po posiedzeniu rządu poinformował również, że do końca roku ma być gotowy do prób technicznych gazoport w Świnoujściu.

Czy polska jest bezpieczna pod względem energetycznym? Zapraszamy do wysłuchania debaty z udziałem Andrzeja Czerwińskiego (PO), Pawła Sajaka (Twój Ruch) , Włodzimierza Czarzastego (SLD), Mieczysława Kasprzaka (PSL) oraz Andrzeja Romanka (Solidarna Polska). Debatę prowadził Przemysław Szubartowicz.

Tematy energetyki i niezależności gazowej od Rosji pojawią się też podczas rozmów premiera Donalda Tuska z kanclerz Angelą Merkel w Warszawie. Zapytamy o nie też premiera w środę 12 marca w "Sygnałach dnia".

tj

>>>Zapis całej debaty

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Jarosław Krawędkowski: rząd handluje gazem łupkowym. Bez gazu

Ostatnia aktualizacja: 13.01.2014 15:27
Polski rząd osiąga coraz większe mistrzostwo w handlu gazem łupkowym. Ma chyba jednak mały problem – handluje gazem, którego jak na razie nie ma, i nie wiadomo czy w ogóle jest.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Ekspert: Polska nie zarobi na gazie łupkowym ani złotówki

Ostatnia aktualizacja: 14.01.2014 13:34
Polska nic nie zarobi na eksploatacji gazu z łupków do 2020 r, nawet jeśli uda się znaleźć bogate złoża tego surowca. A to za sprawą przepisów wprowadzonych przez obecnego ministra środowiska Macieja Grabowskiego – twierdzi ekspert rynku paliw, Andrzej Szczęśniak.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Polski gaz łupkowy bez narodowego operatora

Ostatnia aktualizacja: 08.02.2014 08:08
Premier Donald Tusk zapowiedział, że rząd nie powoła Narodowego Operatora Kopalin Energetycznych, inwestującego w poszukiwania i wydobycie gazu łupkowego. Eksperci są podzieleni w tej sprawie – jedni uważają, że to błąd, inni – że nowa struktura byłaby tylko niepotrzebnym wydawaniem pieniędzy.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Polacy drogo zapłacą za LNG ze Świnoujścia. Ceny gazu w górę o 30 procent

Ostatnia aktualizacja: 10.02.2014 23:26
Polacy drogo zapłacą za dywersyfikację i tym samym zwiększenie bezpieczeństwa dostaw gazu. Gaz z terminalu LNG w Świnoujściu będzie o połowę droższy od gazu kupowanego w Rosji. A to, wg eksperta rynku paliw Andrzeja Szczęśniaka, podniesie domowe rachunki za błękitne paliwo o 30 procent.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Gaz łupkowy: czas płynie, rząd się nie spieszy

Ostatnia aktualizacja: 18.02.2014 17:11
Rząd po raz kolejny przekłada przyjęcie przepisów dot. wydobywania gazu z łupków. Ale w ocenie ekspertów spór między resortami już się zakończył. Teraz czeka nas gorąca sejmowa debata. I wyczekiwanie na pierwszy sukces.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Chiny stawiają na gaz łupkowy. Czy zaczną inwestować w Polsce?

Ostatnia aktualizacja: 01.03.2014 17:20
Chińczycy prowadzą intensywne poszukiwania gazu łupkowego w swoim kraju. Złoża są szacowane na biliony metrów sześciennych. Powodzenie krajowych projektów może ich skłonić do zaangażowania się w poszukiwania za granicą, w tym w Polsce.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Gaz łupkowy szansą dla Polski? "Głównym problemem jest technologia"

Ostatnia aktualizacja: 11.03.2014 16:30
- Nie jesteśmy potęgą jeśli chodzi o łupki gazowe, dlatego firmy wolą koncentrować swoje zainteresowanie gdzie indziej - mówił w radiowej Jedynce prof. Jerzy Nawrocki z Państwowego Instytutu Geologicznego.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Gaz łupkowy zapewni Polsce bezpieczeństwo energetyczne?

Ostatnia aktualizacja: 11.03.2014 16:09
Polskie marzenie o łupkowym eldorado narodziło się w 2011 roku. Najpierw były szacunki o złożach z ponad 5 bilionami metrów sześciennych gazu w granicach RP. T
rozwiń zwiń

Czytaj także

Grażyna Piotrowska-Oliwa: ustawa łupkowa przyspieszy inwestycje

Ostatnia aktualizacja: 11.03.2014 19:20
Grażyna Piotrowska-Oliwa, b. prezes PGNiG i obecnie wiceprezes organizacji Pracodawcy RP pozytywnie ocenia przyjęty przez rząd projekt ustawę o węglowodanach. Poszukiwania węglowodorów będą łatwiejsze, szybsze, a przez to tańsze – mówi radiowej Jedynce. Boi się jednak, że jej uchwalenie nie będzie łatwe.
rozwiń zwiń