Kolejny rekord WOŚP. Jerzy Owsiak: dziękujemy!

Ostatnia aktualizacja: 12.03.2014 21:41
- Także tym, którzy w pewnym sensie nam przeszkadzali. Jestem przekonany, że dzięki temu wiele osób stwierdziło, iż akcja im się podoba. Tym bardziej będą grać z Wielką Orkiestrą Świątecznej Pomocy - powiedział w radiowej dyrygent WOŚP.
Audio
  • Jerzy Owsiak podsumowuje 22. Finał WOŚP (Popołudnie z Jedynka)
Jurek Owsiak
Jurek OwsiakFoto: Paweł Wądołowski/Zespół prasowy Fundacji WOŚP

Do 7 marca na konto 22. Finału WOŚP wpłynęło w sumie  52 mln 448 tys. 765 zł i 49 groszy. Prawie o 2 mln złotych więcej niż przed rokiem. - Nie chcieliśmy bić rekordów, ale suma znowu jest rekordowa - podkreślił Owsiak.
Jak zapewnił, pieniądze zostaną dobrze wydane. - Za moment uruchamiamy je na szpitalne oddziały ratunkowe oraz geriatryczne. Pochylimy się też nad oddziałami szpitalnymi, które według nas spełniają zasady przyjmowania i leczenia ludzi w podeszłym wieku. Dla nich też chcemy kupić sprzęt - powiedział Owsiak w rozmowie z Danielem Wydrychem.

Aukcje radiowej Jedynki na rzecz WOŚP>>>
Owsiak przypomniał też, że ramach 22. Finału WOŚP pieniądze były również zbierane dla Ukraińców. Zgodę na zbiórkę miało "Towarzystwo społeczne Polska-Ukraina". - Na leczenie ludzi, którzy zostali ranni na Majdanie i trafili do polskich szpitali. Wielki ukłon za tę akcję - powiedział Owsiak.

Tegoroczny Finał WOŚP odwiedzili też przedstawiciele ukraińskiej organizacji "Serce do serc". - Od siedmiu lat działają podobnie jak my. Nauczyliśmy ich tego. W maju ponownie będą zbierać u siebie pieniądze. Zróbmy wszystko, żeby im się udało - apelował Owsiak.

Kryzys na Ukrainie: serwis specjalny portalu PolskieRadio.pl >>>
22. Finał WOŚP odbył się pod hasłem: "Na ratunek". Zebrane pieniądze zostaną przeznaczone m.in. na wyposażenie oddziałów dziecięcej medycyny ratunkowej. W tym roku WOŚP po raz drugi zbierała też pieniądze na rzecz godnej opieki medycznej dla seniorów.
Zapraszamy do wysłuchania całej rozmowy.

tj

Czytaj także

Zarzuty wobec WOŚP. Owsiak: oszaleliście, gdzie chowam te pieniądze?

Ostatnia aktualizacja: 13.01.2014 18:42
- Ludzie zwariowaliście, oszaleliście - krzyczał Jerzy Owsiak poproszony podczas konferencji o komentarz do doniesień sugerujących, że część środków na WOŚP została zdefraudowana.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Jerzy Owsiak spotkał się z chorym Łukaszem. "To jest wspaniały gość"

Ostatnia aktualizacja: 14.01.2014 19:39
Jerzy Owsiak zorganizował w Szczecinie koncert dla nieuleczalnie chorego wolontariusza Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy Łukasza Berezaka. Zagrał m.in. zespół Enej, a pod sceną zjawili się motocykliści i drużyna futbolu amerykańskiego.
rozwiń zwiń

Czytaj także

810 złotych za kubek radiowej Jedynki. Nasze aukcje na rzecz WOŚP zakończone

Ostatnia aktualizacja: 23.01.2014 17:00
W czwartek zakończyła się licytacja kubka radiowej Jedynki. Na konto 22. Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy trafi dodatkowych 810 złotych. We wtorek, 21 stycznia dobiegły końca dwie inne jedynkowych aukcje internetowych.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Owsiak podsumował tegoroczny finał WOŚP. Zebrał więcej niż rok temu

Ostatnia aktualizacja: 07.03.2014 16:26
Jak poinformował szef Fundacji WOŚP Jerzy Owsiak, podczas 22. Finału Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy zebrała ponad 52 mln złotych.
rozwiń zwiń