Owsiak: eliminacje do Przystanku Woodstock także w Berlinie

Ostatnia aktualizacja: 19.03.2014 19:26
- Blisko 800 kapel nadesłało swoje płyty, aby zaproponować swój udział w Przystanku Woodstock! Kilkadziesiąt z nich do zespoły zagraniczne. Najważniejsze, że młodzież jest rozśpiewana - mówił w radiowej Jedynce Jerzy Owsiak.
Audio
  • Jurek Owsiak o eliminacjach do 20. Przystanku Woodstock (Popołudnie z Jedynką)
Jurek Owsiak
Jurek OwsiakFoto: Agnieszka Janowska, mat. promocyjne

Szef WOŚP powiedział w "Popołudniu z Jedynką" , że pierwszy etap muzycznych Eliminacji do Przystanku Woodstock organizowanych przez Fabrykę Zespołów i Fundację WOŚP dobiegł końca. Z ponad 750 nadesłanych propozycji jurorzy, po wnikliwej analizie i długiej dyskusji, wybrali 24 wykonawców, których usłyszymy w czasie koncertów półfinałowych w Poznaniu, Gdańsku i Wrocławiu.

- Nadesłane zostały płyty z każdego gatunku muzyki, często wydane przez samych muzyków. Teraz spotkamy się z nimi w trzech miastach Polski, a z finałowej grupy wytypujemy trzy zespoły, które zagrają na dużej scenie - powiedział Jurek Owsiak.

Gość Jedynki przypomniał, że w historii Przystanku Woodstock jest wiele zespołów, które przeszły tę drogę, a następnie na festiwalu zagrały świetne koncerty. Przykładem może być zespół Enej.

Jakie są szanse na koncert grupy Rammstein na Przystanku Woodstock? Jakie rewolucje nastąpią na 20. Przystanku Woodstock? Zapraszamy do wysłuchania całej rozmowy, którą prowadził Mariusz Syta.

"Popołudnie z Jedynką" na antenie Jedynki od poniedziałku do piątku między godz. 15.00 a 19.00. Zapraszamy!

(asz/mp)

Czytaj także

Owsiak: Przystanek Woodstock to niezwykle edukacyjne miejsce

Ostatnia aktualizacja: 31.07.2013 17:44
- To jest bardzo kolorowy festiwal. Wszyscy, którzy przyjeżdżają pierwszy raz, są pod wrażeniem. Cały czas ze sceny mówimy "stop narkotykom, stop przemocy", a proponujemy wiele aktywności, okazji do mądrego spędzania czasu - opowiada w Jedynce Jurek Owsiak.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Sharon Stone na Przystanku Woodstock? Zaprosił ją Jurek Owsiak

Ostatnia aktualizacja: 23.10.2013 17:34
Uczestników zakończonego w Warszawie XIII Szczytu Noblistów, w tym amerykańską aktorkę Sharon Stone, zaprosił na Przystanek Woodstock dyrygent Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy Jurek Owsiak.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Najczęściej wyszukiwane hasła roku. "Możemy zajrzeć ludziom do głowy"

Ostatnia aktualizacja: 20.12.2013 22:00
- Dzięki Google Trends dowiadujemy się, co ludzi interesuje, czego wyszukują w danym okresie, czasie i miejscu - powiedział Andrzej Szozda z portalu polskieradio.pl.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Budka Suflera na Przystanku Woodstock zagra swój ostatni koncert

Ostatnia aktualizacja: 29.01.2014 20:37
- Mogę już z przyjemnością zapowiedzieć, że szykuje się wielkie wydarzenie. Właśnie na Przystanku Woodstock Budka Suflera zagra swój ostatni koncert w 40-letniej karierze i będzie to materiał z płyty "Cień wielkiej góry" - powiedział w Jedynce Jurek Owsiak.
rozwiń zwiń