X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Politolog: Palikot powiedział prawdę

Ostatnia aktualizacja: 24.03.2014 16:21
- To, co powiedział Janusz Palikot, z punktu widzenia czysto politycznego wcale nie jest naganne - mówił w radiowej Jedynce prof. Wawrzyniec Konarski z Uniwersytetu Jagiellońskiego.
Audio
  • Prof. Wawrzyniec Konarski o zamieszaniu wokół Janusza Palikota (Jedynka/Popołudnie z Jedynką)
Prof. Wawrzyniec Konarski
Prof. Wawrzyniec KonarskiFoto: PR

Protest rodziców dzieci niepełnosprawnych to "nieprawdopodobna szansa do zrobienia całej kampanii do Parlamentu Europejskiego albo zrobienia kariery w polskiej polityce". Tak mówił podczas spotkania ze swoimi współpracownikami szef Twojego Ruchu, które zostało nagrane przez wewnętrzną sejmową telewizję. Palikot pouczał swoich kolegów, jak robi się karierę w polskiej polityce. Mówił, że najpierw trzeba wzbudzić zaufanie, realnie pomóc, a potem w naturalny sposób zostać negocjatorem danej grupy osób.

(źródło: Sejm/x-news)

- Polityka jest grą interesów. To, co powiedział Palikot jest odzwierciedleniem robienia interesów - komentował politolog prof. Wawrzyniec Konarski. Jego zdaniem, z tego puntu widzenia wypowiedź posła Twojego Ruchu nie jest niczym nagannym.

- Palikot powiedział prawdę. Ludzie, którzy dzisiaj są naszymi przedstawicielami, niewiele się przejmują sytuacją dzieci niepełnosprawnych - mówił gość radiowej Jedynki. Zdaniem Konarskiego nie tylko dzieci upośledzone, ale także ich rodzice, są opuszczeni przez państwo. Politolog uważa, że wynika to z prostego faktu: polskiej klasie politycznej brakuje empatii.

Wypowiedź lidera Twojego Ruchu została skrytykowana przez większość polityków. - Forma krytyki Palikota jest przyznaniem się do tego, że samemu niewiele się robi. Palikot powiedział to, co jest grzechem i słabością polskiej klasy politycznej, która nie ma empatii - dodał Konarski.

Profesor ocenił też początek kampanii przed wyborami do Parlamentu Europejskiego. W sobotę w wyścigu o mandaty eurodeputowanych wystartowała Platforma Obywatelska oraz Prawo i Sprawiedliwość.

Konwencja partii Donalda Tuska została zdominowana przez kryzys krymski. - Każdy, kto chce Polski bezpiecznej, musi dzisiaj trzymać kciuki za Ukrainę - przekonywał szef rządu. Mówiąc o polskim zaangażowaniu w sprawy ukraińskie Tusk ocenił, że to z jednej strony "odruch serca, wyraz solidarności, rodzącej się prawdziwej przyjaźni polsko-ukraińskiej", a z drugiej - "wymóg zdrowego rozsądku i polska racja stanu". Gościem spotkania był jeden z liderów ukraińskich protestów Witalij Kliczko.

Z kolei PiS postawił na program naprawy państwa. - Bezpieczeństwo to wspomożenie tych, których spotkało nieszczęście, którzy są niepełnosprawni. To bardzo ważny aspekt poczucia bezpieczeństwa wszystkich ludzi i ważny aspekt tego wszystkiego, co składa się na społeczną moralność. Bez tej moralności, tego moralnego spoiwa, nie będziemy bezpieczni, bo nie będziemy silnym społeczeństwem - tłumaczył prezes partii Jarosław Kaczyński.

Konarski ocenił, że lepiej wypadło Prawo i Sprawiedliwość, które miało "ciekawszy początek kampanii".

Zapraszamy do wysłuchania całej rozmowy!

Rozmawiał Przemysław Szubartowicz.

"Popołudnie z Jedynką" na antenie Jedynki od poniedziałku do piątku między godz. 15.00 a 19.00. Zapraszamy!

(asop)

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Palikot: na proteście rodziców w Sejmie można zrobić polityczną karierę

Ostatnia aktualizacja: 23.03.2014 23:59
"Nieprawdopodobna szansa do zrobienia całej kampanii do Parlamentu Europejskiego, albo zrobienia kariery w polskiej polityce". Tak o piątkowej konfrontacji premiera z rodzicami niepełnosprawnych dzieci w Sejmie mówił Janusz Palikot. Nagranie z sobotniego spotkania klubu Twojego Ruchu z Krajową Radą Polityczną partii Twój Ruch jest na stronach internetowych Sejmu.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Wypowiedź Palikota zmanipulowana? "Szambo polityczne"

Ostatnia aktualizacja: 24.03.2014 14:42
W sobotę Palikot, odnosząc się do protestu rodziców niepełnosprawnych dzieci, mówił, że jest to "nieprawdopodobna szansa do zrobienia całej kampanii do Parlamentu Europejskiego albo zrobienia kariery w polskiej polityce". Nagranie ukazało się na stronie internetowej Sejmu.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Andrzej Rozenek: Tusk jest cynikiem i hipokrytą

Ostatnia aktualizacja: 24.03.2014 13:21
Zabiegiem PR nazwał rzecznik Twojego Ruchu, opublikowanie na stronie Kancelarii Sejmu nagrania, w którym Janusz Palikot instruował polityków jak wykorzystać sytuację rodziców niepełnosprawnych dzieci do budowania kapitału politycznego.
rozwiń zwiń