X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Owsiak: Historia Misia to akcja skierowana do nas wszystkich

Ostatnia aktualizacja: 16.04.2014 16:31
- Może mniej do bandytów, którzy biją dzieci, bo ci najczęściej nie mają tej świadomości bądź robią to z premedytacją, ale apelujemy do ludzi, którzy to widzą, słyszą, jako sąsiedzi czy nauczyciele i mogą zwrócić uwagę - powiedział Jurek Owsiak.
Audio
  • Jurek Owsiak o akcji Historia Misia – "Nie bij mnie, kochaj mnie" (Popołudnie z Jedynką)
Szef WOŚP Jerzy Owsiak wraz z pracownikami Fundacji rozdawali obandażowane maskotki w centrum Warszawy. Akcja Historia Misia Nie bij mnie - kochaj mnie odbyła się 16.04.2014 w całej Polsce
Szef WOŚP Jerzy Owsiak wraz z pracownikami Fundacji rozdawali obandażowane maskotki w centrum Warszawy. Akcja Historia Misia "Nie bij mnie - kochaj mnie" odbyła się 16.04.2014 w całej PolsceFoto: PAP/Tomasz Gzell

Podczas pierwszej edycji w grudniu 2013 roku organizowana przez Wielką Orkiestrę Świątecznej Pomocy akcja Historia Misia - "Nie bij mnie, kochaj mnie" objęła 10 polskich miast. Podczas drugiej ogólnopolskiej odsłony 16 kwietnia 2014 roku włączyło się do niej aż 178 miast, w których pojawiły się obandażowane pluszaki, by sprzeciwić się przemocy w stosunku do dzieci.

- Bardzo bulwersuje nas, że sprzęt kupowany przez Wielką Orkiestrę Świątecznej Pomocy, musi także ratować dzieci, które są pobite przez osoby dorosłe - mówił Jurek Owsiak w radiowej Jedynce.

Gość "Popołudnia z Jedynką" powiedział, że na symbolicznie poszkodowane pluszaki - z bandażami i plastrami, fiszką z napisem "Nie bij mnie - kochaj mnie", rozłożone w widocznych miejscach w całej Polsce - szczególną uwagę zwracają dzieci. - Mieliśmy takie sygnały, że to one otwierały szeroko oczy, widziały, że jest w nich coś nietypowego - powiedział.

Do
Do WOŚP napływają zdjęcia z działań w ramach akcji Historia Misia w całej Polsce. Na zdjęciu - pluszaki na ławeczce Mariana Rejewskiego w Bydgoszczy Fot. WOŚP

Szef WOŚP zaznaczył, że pomysłodawcą akcji Historia Misia jest Orkiestra, ale zorganizować ją we własnym zakresie może każdy. Szczególny apel Jurek Owsiak wystosował do nauczycieli mówiąc, że warto organizować godziny wychowawcze, podczas których dzieci mogą kolorować pobrane ze strony historiamisia.pl czarno-białe fiszki z napisem "Nie bij mnie - kochaj mnie". Takie 45 minut jest okazją do rozmowy o przemocy fizycznej, ale także słownej wobec dzieci i jej zapobieganiu. - Trzeba reagować, pukać do drzwi, jeśli się boimy - zawiadomić policję lub niebieskie linie - podkreślił.

W radiowej Jedynce dodał, że akcja ma wywoływać także publiczną dyskusję o opieszałości sądów rodzinnych, domach dziecka i rodzinnych domach dziecka oraz reagowaniu na przemoc.

Zapraszamy do wysłuchania całej rozmowy, którą prowadził Mariusz Syta!

"Popołudnie z Jedynką" na antenie Jedynki od poniedziałku do piątku między godz. 15.00 a 19.00. Zapraszamy!

(asz/kd)

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

"Reaguj, masz prawo" - zgłaszajmy przypadki przemocy wobec dzieci

Ostatnia aktualizacja: 27.05.2013 12:22
Rzecznik Praw Dziecka rozpoczyna kampanię "Reaguj, masz prawo". Program ma zachęcić dorosłych, aby nie pozostawali obojętni na sytuacje przemocy wobec dzieci.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Przemoc wobec dzieci. Owsiak: mamy prawo mówić o tym głośno

Ostatnia aktualizacja: 02.01.2014 19:39
- To powinien być nasz temat codzienny, nie tylko wtedy, gdy się wydarzyła tragedia - powiedział w radiowej Jedynce szef Fundacji WOŚP Jerzy Owsiak. Wraz z Mirosławą Kątną wziął udział w debacie nt. zapobiegania przemocy.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Pierwsza pomoc? Z WOŚP - śpiewająco!

Ostatnia aktualizacja: 02.04.2014 18:19
Trwa trzecia edycja konkursu "Ratujemy i Uczymy Ratować", który Fundacja WOŚP prowadzi w szkołach podstawowych. Jurek Owsiak mówił w radiowej Jedynce, że marzy o wprowadzeniu pierwszej pomocy jako obligatoryjnych zajęć szkolnych.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Akcja WOŚP: misie przeciwko przemocy wobec dzieci

Ostatnia aktualizacja: 10.04.2014 08:15
16 kwietnia na ulicach w ponad stu miastach i miasteczkach w całej Polsce pojawią się zabandażowane pluszowe misie z karteczką "Nie bij mnie - kochaj mnie!".
rozwiń zwiń