X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Po co edukacja seksualna w szkołach?

Ostatnia aktualizacja: 22.04.2014 19:10
Sejmowa komisja edukacji, nauki i młodzieży rekomenduje odrzucenie poselskich projektów dotyczących edukacji seksualnej w szkołach. Przeciwny projektom jest też rząd.
Audio
  • Po co edukacja seksualna w szkołach? (Popołudnie z Jedynką)
Po co edukacja seksualna w szkołach?
Foto: GlowImages/EastNews

Wprowadzenie do szkół podstawowych, gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych obowiązkowego przedmiotu "Wiedza o seksualności człowieka"  zakłada m.in. projekt przygotowany przez Ruch Palikota. Podpisali się po dni też posłowie SLD.

Jego głównym celem jest - jak uzasadniają autorzy - "wprowadzenie nowoczesnego, aideologicznego, fachowego przedmiotu szkolnego z zakresu wiedzy seksualnej i rodzicielskiej".

Zapraszamy do wysłuchania "Debaty dnia" z udziałem Aleksandry Popławskiej - Twój Ruch, Bartłomieja Bodio - PSL, Pauliny Piechny-Więckiewicz - SLD i Andrzeja Romanka - Solidarna Polska nt. edukacji seksualnej w szkołach. Debatę prowadził Przemysław Szubartowicz.

"Popołudnie z Jedynką" od poniedziałku do piątku między godz. 15.00 a 19.00. Zapraszamy!

tj

>>>Zapis całej Debaty

Z badań przeprowadzonych przez Grupę Edukatorów Seksualnych Ponton wynika, że w szkołach powinny być organizowane zajęcia z ginekologami. Niezbędna jest też poprawa jakości usług przez nich świadczonych, szczególnie w kontakcie z nastolatkami, osobami niepełnosprawnymi i homoseksualnymi. Ponton przeprowadził to badanie na podstawie ankiet zebranych w zeszłym roku. Opracowanie wraz z postulatami ma trafić do ministra zdrowia.

Niewątpliwie badanie pokazuje, że młodzież, która wzięła w nim udział chce, by w szkołach mówiono o sprawa wach związanych z edukacją seksualna.

W Sejmie jest projekt, który wprowadza przedmiot Wiedzę o seksualności człowieka. Najprawdopdobnioej nie zostanie jednak uchwalony, bo negatywne stanowisko ma w tej sprawie rząd.

Zobacz więcej na temat: edukacja seks zdrowie
Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Rozmowa z dzieckiem o seksie. Nauka odpowiedzialności

Ostatnia aktualizacja: 25.06.2013 10:46
Rozpoczynają się wakacje. Wielu nastolatków wyjedzie na swój pierwszy samodzielny wyjazd. Taka sytuacja sprzyja inicjacjom seksualnym oraz przypadkowym zbliżeniom.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Szumilas: nie wyobrażam sobie obowiązkowych zajęć z wychowania seksualnego

Ostatnia aktualizacja: 12.02.2014 13:22
Według byłej minister edukacji każdy rodzic musi mieć prawo decyzji, czy chce by jego dziecko uczęszczało na zajęcia z przygotowania do życia w rodzinie, religię albo etykę.
rozwiń zwiń