Pamiątka z końca świata. Krzysztof Horwat przywiózł… flagę Jedynki

Ostatnia aktualizacja: 22.04.2014 20:30
Podpisał ją sam latarnik z Przylądka Horn. Druga flaga Jedynki nadal powiewa tam, gdzie spotykają się Oceany Atlantycki ze Spokojnym.
Audio
  • Krzysztof Horwat o wyprawie na Przylądek Horn (Popołudnie z Jedynką)
Mariusz Syta na tle flagi Jedynki, którą Krzysztof Horwat przywiózł z Przylądka Horn
Mariusz Syta na tle flagi Jedynki, którą Krzysztof Horwat przywiózł z Przylądka HornFoto: Polskie Radio

Podczas dwutygodniowej wyprawy reporter radiowej Jedynki Krzysztof Horwat odwiedził Buenos Aires, oraz Ushuaia - najdalej wysunięte na południe miasto świata. - Chilijczycy twierdzą, że dalej leży Puerto Williams. Osada nie ma jednak praw miejskich - wyjaśnił Horwat. Po drodze był oczywiście Przylądek Horn oraz kilka wysepek m.in. Hoste i Puerto Toro.

Nie zabrakło pięknych widoków oraz niezwykłych zwierząt w tym lwów morskich, uchatek i delfinów. - Niestety pingwiny odeszły na południe w poszukiwaniu zimy - dodał nasz morski wilk.

Jedynka na Horn. Szczegóły wyprawy >>>

Jako członek załogi jachtu "Selma Expeditions" Krzysztof Horwat miał swoje obowiązki. Regularnie pełnił wachty, również w kuchni. - Trzeba było zaspokoić podniebienia całej załogi - tłumaczył w rozmowie z Mariuszem Sytą.

Stanowiło ją dziewięć osób z Polski i Czech. Czuwał nad nimi kapitan Piotr Kuźniar oraz współwłaściciel jachtu Krzysztof Łasica. - Ludzie, którzy w pewnym momencie stwierdzili, że zmienią swoje życie i zaczną pływać w tamte rejony - wyjaśnił Horwat. Postanowili zresztą, że popłyną jeszcze dalej na południe, w kierunku Antarktydy, na Morze Rossa.

Dziennik podróży Krzysztofa Horwata >>>

Zapraszamy do wysłuchania całej rozmowy.

"Popołudnie z Jedynką" od poniedziałku do piątku między godz. 15.00 a 19.00. Zapraszamy!

tj/mp

Zobacz więcej na temat: Krzysztof Horwat podróże

Czytaj także

"Selma" kluczy w Kanale Beagle. "To po prostu przygoda!"

Ostatnia aktualizacja: 17.04.2014 08:36
Po przepłynięciu 500 mil morskich "Selma Expeditions" zbliża się do finału rejsu wokół przylądka Horn. - Jesteśmy w Kanale Magdaleny, mamy około 70 mil do Punta Arenas, a 25 do Ciesniny Magellana - opowiada Krzysztof Jasica.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Jedynka na Horn: odwiedzamy miasto głodu

Ostatnia aktualizacja: 18.04.2014 10:31
Wyprawa Jedynka na Horn prawie na finiszu. Załoga jachtu "Selma Expeditions" lada chwila ujrzy światła chilijskiego miasta Punta Arenas. Ale zanim dopłynie do brzegu podejmie jeszcze jedno wyzwanie.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Jedynka na Horn: koniec wyprawy, dobijamy do Punta Arenas

Ostatnia aktualizacja: 19.04.2014 16:01
Za nimi ponad tysiąc kilometrów żeglugi po jednych z najbardziej niebezpiecznych wód świata. Radiowa Jedynka i jacht "Selma Expeditions" już na mecie pierwszego etapu wyprawy SELMA ANTARKTYDA WYTRWAŁOŚĆ.
rozwiń zwiń