Przystanek Woodstock, sektorówka i polskie przemiany. "Mamy z czego być dumni"

Ostatnia aktualizacja: 23.04.2014 18:00
- Wczoraj, chyba z milionami Polaków, obejrzeliśmy reklamówkę, która mówi o naszych 10 latach we wspólnej Europie. Pojawia się w niej flaga, którą dwukrotnie rozwinięto na Przystanku i widząc to, poczuliśmy ogromną dumę - mówił w radiowej Jedynce Jerzy Owsiak.
Audio
  • Jurek Owsiak o 20. odsłonie Przystanku Woodstock (Popołudnie z Jedynką)
Jerzy Owsiak
Jerzy OwsiakFoto: Andrzej Szozda/Polskie Radio

Spot "10 lat świetlnych" zaprezentował na konferencji prasowej premier Donald Tusk, który wraz ze współpracownikami rozpoczął rządową kampanię dotyczącą 10. rocznicy członkostwa Polski w UE. Podzielony na dwie części spot dobrze pokazał, zdaniem szefa WOŚP, jak wiele się w Polsce przez te lata zmieniło. - Rozwinięcie wielkiej sektorówki na 18. Przystanku Woodstock w 2012 roku było pokazaniem, że można zorganizować tak wielką imprezę w Polsce, że przyjeżdża do nas kilkaset tysięcy ludzi z całej Europy, którzy czują się tu bezpiecznie - powiedział w Jedynce Jurek Owsiak.

Gość "Popołudnia z Jedynką" podkreślił, że dobrze zorganizowany festiwal budzi zaskoczenie i szacunek. - Tam nie ma ogrodzeń, mamy do siebie zaufanie, mówimy "stop przemocy, stop narkotykom" i nie mamy z tym kłopotów. Ciszymy się, że dziennikarze radiowej Jedynki są moderatorami naszych dyskusji - dodał.

20. Przystanek Woodstock rozpocznie się 31 lipca. Jak zapowiedział Jurek Owsiak, w tym roku zmieni się miejsce koncertów na Małej Scenie Przystanku Woodstock, która swoją dotychczasową lokalizację odstąpi organizacjom pozarządowym. - Całe wzgórze będzie nimi pokryte. W ten sposób pokazujemy, że 25 lat niepodległej Polski to nowy obraz działań wolontariackich. To te organizacje tworzą także Przystanek Woodstock - podkreślał szef Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy.

Rozmawiał Mariusz Syta .

"Popołudnie z Jedynką" na antenie Jedynki od poniedziałku do piątku między godz. 15.00 a 19.00. Zapraszamy!

(asz/ag)

Czytaj także

Owsiak: Przystanek Woodstock to niezwykle edukacyjne miejsce

Ostatnia aktualizacja: 31.07.2013 17:44
- To jest bardzo kolorowy festiwal. Wszyscy, którzy przyjeżdżają pierwszy raz, są pod wrażeniem. Cały czas ze sceny mówimy "stop narkotykom, stop przemocy", a proponujemy wiele aktywności, okazji do mądrego spędzania czasu - opowiada w Jedynce Jurek Owsiak.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Gooral i "Mazowsze" roznieśli 19. Przystanek Woodstock!

Ostatnia aktualizacja: 02.08.2013 09:28
- Wiele stereotypów już łamaliśmy na Przystanku Woodstock: grała orkiestra symfoniczna, wykonywane było "Bolero" Ravela, ale wczorajszy koncert zaskoczył wielu. Wielosettysięczna rockowa publiczność śpiewała "Oj, dana, dana" z Gooralem i Zespołem "Mazowsze" - mówi Krzysztof Dobies (WOŚP).
rozwiń zwiń

Czytaj także

Najczęściej wyszukiwane hasła roku. "Możemy zajrzeć ludziom do głowy"

Ostatnia aktualizacja: 20.12.2013 22:00
- Dzięki Google Trends dowiadujemy się, co ludzi interesuje, czego wyszukują w danym okresie, czasie i miejscu - powiedział Andrzej Szozda z portalu polskieradio.pl.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Budka Suflera na Przystanku Woodstock zagra swój ostatni koncert

Ostatnia aktualizacja: 29.01.2014 20:37
- Mogę już z przyjemnością zapowiedzieć, że szykuje się wielkie wydarzenie. Właśnie na Przystanku Woodstock Budka Suflera zagra swój ostatni koncert w 40-letniej karierze i będzie to materiał z płyty "Cień wielkiej góry" - powiedział w Jedynce Jurek Owsiak.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Owsiak: eliminacje do Przystanku Woodstock także w Berlinie

Ostatnia aktualizacja: 19.03.2014 19:26
- Blisko 800 kapel nadesłało swoje płyty, aby zaproponować swój udział w Przystanku Woodstock! Kilkadziesiąt z nich do zespoły zagraniczne. Najważniejsze, że młodzież jest rozśpiewana - mówił w radiowej Jedynce Jerzy Owsiak.
rozwiń zwiń