Akademickie biura karier - między absolwentem a pracodawcą

Ostatnia aktualizacja: 13.05.2014 14:11
Istnieją na 346 z 442 uczelni wyższych działających w Polsce - akademickie biura karier mają wspierać absolwentów i studentów w wejściu na rynek pracy.
Audio
  • Jak akademickie biura karier współpracują z przedsiębiorcami? (Popołudnie z Jedynką)
Akademickie biura karier - między absolwentem a pracodawcą
Foto: Glow Images/East News

W akademickich biurach karier uzyskać można wsparcie doradcy kariery, skorzystać ze szkoleń, a nawet profesjonalnych kursów.

Przedsiębiorczość akademicka - wszystkie audycje cyklu >>>

Jak powiedziała Agnieszka Dunaj, kierownik Biura Karier Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach, wiele z projektów organizowanych jest w porozumieniu z przedsiębiorcami i przedstawicielami biznesu. Współpracujące z uczelniami firmy prowadzą wykłady z zakresu wiedzy, który może się przydać później w pracy. - Cieszą się one dużym zainteresowanie, choć są poza normalną siatką zajęć - podkreśliła Kamila Hejcman z ING Services Polska.

Wiele z projektów prowadzonych w ramach akademickich biur karier finansuje Narodowe Centrum Badań i Rozwoju. Także ta placówka kładzie nacisk na współpracę z pracodawcami. - Nie tylko poprzez staże i praktyki, ale także przygotowywanie programów nauczania, prowadzenie wykładów przez praktyków - wyjaśniła Paulina Gąsiorkiewicz-Płonka, Kierownik Działu Rozwoju Kadry Naukowej NCBR.

Programy Narodowego Centrum Badań i Rozwoju >>>

Rozmawiała Zuzanna Dąbrowska.

Audycja powstała we współpracy z Narodowym Centrum Badań i Rozwoju.

Popołudnie z Jedynką" na antenie Jedynki od poniedziałku do piątku między godz. 15.00 a 19.00. Zapraszamy!

(asz, pg)

Zobacz więcej na temat: praca studenci zatrudnienie

Czytaj także

Pracodawcy i uczelnie to zespół. "Chcemy kształcić profesjonalistów"

Ostatnia aktualizacja: 10.03.2014 18:22
Mniejsze bezrobocie i dobrze przygotowani pracownicy to cele, jakie przyświecają zarówno uczelniom, jak i pracodawcom. Coraz częściej więc uczelnie wyższe i biznes podejmują wspólne działania na rzecz przygotowania młodych ludzi do wejścia na rynek pracy.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Kierunki zamawiane - ocena i perspektywy w nowym budżecie unijnym

Ostatnia aktualizacja: 07.04.2014 19:17
- Dla nas dobry inżynier, to osoba, która zdobytą na studiach wiedzę potrafi zastosować w konkretnych procesach technologicznych. Staje się to możliwe, jeśli już w trakcie nauki student ma kontakt z przedsiębiorstwem - mówił w Jedynce Sebastian Mróz, kierownik Centrum Personalnego w Volkswagen Poznań.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Staże długoterminowe - korzystne dla studentów i pracodawców

Ostatnia aktualizacja: 12.05.2014 14:34
Studenci Politechniki Warszawskiej ustawiają się w kolejce, aby skorzystać ze staży długoterminowych. Dzięki pieniądzom z Unii Europejskiej od 2009 roku w projekcie wzięło udział już 900 osób.
rozwiń zwiń