X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Polska w strefie euro? Temat powraca przed wyborami do PE

Ostatnia aktualizacja: 14.05.2014 18:12
Czy Polska jest gotowa do przyjęcia europejskiej waluty? Czy rezygnacja ze złotówki byłaby korzystna dla polskiej gospodarki? Na temat wejścia do strefy euro debatowali posłowie SLD, Polski Razem i Solidarnej Polski.
Audio
  • Prof. Krystyna Iglicka-Okólska, Jacek Kurski i Wojciech Olejniczak o wejściu Polski do strefy euro (Popołudnie z Jedynką)
Polska w strefie euro? Temat powraca przed wyborami do PE
Foto: East News/Glow Images

- Nie będziemy propagować wprowadzenia w Polsce euro zanim nie wypowiedzą się obywatele - powiedziała w Jedynce prof. Krystyna Iglicka-Okólska i dodała, że aż 74 proc. Polaków boi się wprowadzenia wspólnej waluty. Polska Razem Jarosława Gowina chce referendum w sprawie przyjęcia euro.

Przedstawiciel Solidarnej Polski Jacek Kurski mówił, że jego partia jest "zdecydowanym przeciwnikiem wprowadzenia do Polski euro". - Aby przyspieszyć polityczną unię i wymuszoną integrację zaimplementowano w styczniu 2002 roku euro jedenastu krajom, z których aż pięć nie spełniało kryteriów - wyjaśnił. Jak dodał konsekwencją było zadłużenie biednych krajów południa u bogatszych członków euro. - Grecja padła, Portugalia i Hiszpania są na krawędzi, jest duże zagrożenie we Włoszech, natomiast taka dominanta jak Niemcy sześciokrotnie zwiększyła swój eksport do krajów euro - powiedział.

Z kolei Wojciech Olejniczak z Sojuszu Lewicy Demokratycznej jest przekonany o potrzebie wstąpienia Polski do strefy euro. - Będziemy negocjować budżet Unii Europejskiej i jeśli chcemy otrzymać duże pieniądze w nowej perspektywie budżetowej, to musimy być krajem, który będzie o tym współdecydował - powiedział.

Rozmawiała Zuzanna Dąbrowska.

>>>Zapis całej debaty

"Popołudnie z Jedynką" na antenie Jedynki od poniedziałku do piątku między godz. 15.00 a 19.00. Zapraszamy!

(asz)

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Prezydent: euro w Polsce niemożliwe bez zmian w konstytucji

Ostatnia aktualizacja: 18.04.2014 08:50
Zmiany w konstytucji są konieczne, żeby realnie myśleć o wejściu Polski do strefy euro - uważa prezydent Bronisław Komorowski.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Janusz Palikot: euro ważniejsze niż tarcza antyrakietowa

Ostatnia aktualizacja: 05.05.2014 08:18
Zdaniem gościa "Sygnałów dnia", europejską walutę należy traktować nie tylko w kategoriach ekonomicznych, ale też militarnych i politycznych.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Sikorski: wydarzenia na Ukrainie powinny przyspieszyć przyjęcie euro w Polsce

Ostatnia aktualizacja: 08.05.2014 15:21
Radosław Sikorski mówi o potrzebie szybszej integracji ze strefą euro. Podczas swojego sejmowego exposé szef MSZ podkreślił, że wydarzenia na Ukrainie "powinny zmobilizować" Polskę do szybszego przyjęcia euro.
rozwiń zwiń