Czy Polska powinna podpisać umowę klimatyczną?

Ostatnia aktualizacja: 19.05.2014 20:41
W styczniu 2014 Komisja Europejska opublikowała swoje propozycje do 2030 roku dotyczące europejskiej polityki klimatycznej. Znalazły się wśród nich m.in. 40-procentowa redukcja emisji dwutlenku węgla i podniesienie do 27 procent udziału energii ze źródeł odnawialnych.
Audio
  • Czy Polska powinna podpisać umowę klimatyczną? (Debata dnia/Jedynka)
Szczyt klimatyczny ma uzgodnić nowy cel redukcji emisji CO2 w Unii Europejskiej po 2020 roku
Szczyt klimatyczny ma uzgodnić nowy cel redukcji emisji CO2 w Unii Europejskiej po 2020 roku Foto: Glow Images/East News

KE zaapelowała do Parlamentu Europejskiego i krajów Wspólnoty, by przyjęły jej propozycje do końca 2014 roku. W roku następnym, podczas szczytu klimatycznego ONZ w Paryżu, zaplanowano z kolei międzynarodowe negocjacje w sprawie globalnej umowy klimatycznej.

Jakie powinno być stanowisko Polski w tej sprawie dyskutowali w Jedynce kandydaci w eurowyborach: Michał Marusik (Nowa Prawica), Andrzej Grzyb (PSL) i Artur Zawisza (Ruch Narodowy).

Debatę dnia prowadził Przemysław Szubartowicz.

pg

>>>Zapis całej debaty

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Janusz Palikot o liderach innych partii: bali się dyskusji

Ostatnia aktualizacja: 19.05.2014 08:45
Lider Twojego Ruchu ocenia, że w kampanii przed eurowyborami zabrakło debat politycznych. Palikot uważa, że Tusk, Kaczyński i Miller bali się takiej konfrontacji poglądów.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Nadchodzi czas radykałów? Prognozy przed eurowyborami

Ostatnia aktualizacja: 19.05.2014 10:35
W nadchodzących wyborach do Parlamentu Europejskiego ugrupowania radykalne zapewne osiągną najlepszy rezultat w historii - pisze "Financial Times".
rozwiń zwiń

Czytaj także

Poradnik wyborczy: sprawdź, czy jesteś w spisie wyborców!

Ostatnia aktualizacja: 19.05.2014 11:05
25 mają w Polsce odbędą się wybory do Parlamentu Europejskiego. Warto sprawdzić, czy jest się w spisie wyborców, a jeśli ktoś w niedzielę będzie poza miejscem stałego zamieszkania, to zatroszczyć się o zaświadczenie umożliwiające głosowanie gdzie indziej.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Modrzejewska o eurowyborach: nie tylko głosujmy, ale i wybierajmy

Ostatnia aktualizacja: 19.05.2014 16:52
- Chodzi nam o to, by wyborcy świadomie wybierali swoich kandydatów - mówi w "Popołudniu z Jedynką" koordynatorka projektu "Mam prawo wiedzieć" i portalu o tej samej nazwie dr Ewa Modrzejewska.
rozwiń zwiń