X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Cimoszewicz: sytuacja lewicy po wyborach jest beznadziejna

Ostatnia aktualizacja: 26.05.2014 16:00
- Politycy tej formacji popisują się i stali się mistrzami świata w nieumiejętności ubiegania się o poważne poparcie - tak były premier komentuje w radiowej Jedynce wynik wyborów do Parlamentu Europejskiego.
Audio
  • Włodzimierz Cimoszewicz m.in. o wyborach do PE i pogrzebie Wojciecha Jaruzelskiego (Popołudnie z Jedynką)
Włodzimierz Cimoszewicz
Włodzimierz CimoszewiczFoto: Wojciech Kusiński/PR

Według wstępnych obliczeń, koalicja SLD-UP uzyskała w niedzielnych wyborach niecałe 10 proc. poparcia, a skupiona wokół Aleksandra Kwaśniewskiego i Janusza Palikota Europa Plus Twój Ruch nie przekroczyła progu wyborczego.

- Sytuacja jest beznadziejna i ten brak nadziei staje się coraz bardziej oczywisty wraz z upływem lat i powtarzającymi się porażkami - komentuje w audycji "Popołudniu z Jedynką" senator i były premier Włodzimierz Cimoszewicz. Polityk zauważa, że w Polsce potencjalnych zwolenników lewicy jest kilkadziesiąt procent, a w niedzielę aż 85 proc. głosów zostało oddanych na prawicę.
Były premier ocenia, że sukces Nowej Prawicy Janusza Korwin-Mikkego jest wynikiem głosowania niedojrzałych wyborców, "którzy szukają hecy, a nie poważnej odpowiedzi". Cimoszewicz prognozuje, że frekwencja wyborcza w kolejnych głosowaniach - wyborach do parlamentu krajowego i prezydenckich utrzyma się na poziomie 40 proc. - Świadczy to o tym, że prawie połowa Polaków rozumie wolność, jako prawo do niegłosowania. To sygnał o słabości naszej demokracji, która jest trochę zawieszona w próżni - mówi senator.

WYBORY DO PARLAMENTU EUROPEJSKIEGO - serwis specjalny >>>
Włodzimierz Cimoszewicz ustosunkował się także to wniosku lidera SLD Leszka Millera, żeby prezydent ogłosił żałobę narodową po śmierci generała  Wojciecha Jaruzelskiego. Były premier uważa ten apel za "rodzaj rozgrywki politycznej, który nie najlepiej świadczy o szacunku dla zmarłego i jego rodziny". - Ogłaszanie żałoby narodowej powinno łączyć, a nie dzielić - mówi senator. Polityk zgadza się jednak ze Związkiem Kombatantów RP, który postuluje pogrzeb generała na Powązkach Wojskowych z żołnierską asystą.

W niedzielę na Ukrainie odbywały się wybory prezydenckie, które wygrał biznesmen i były szef MSZ Petro Poroszenko. - To dwuznaczna sytuacja - ocenia Włodzimierz Cimoszewicz. Jego wątpliwości budzi fakt, że interesy gospodarcze Poroszenki są ulokowane na Krymie i w Rosji. Według senatora, Kreml może naciskać na nowego prezydenta zagrażając jego pieniądzom. To może być jego słabość - podsumowuje Włodzimierz Cimoszewicz.

Rozmawiał Przemysław Szubartowicz

>>>Zapis całej rozmowy

"Popołudnie z Jedynką" na antenie Jedynki od poniedziałku do piątku między godz. 15.00 a 19.00. Zapraszamy!

iz/tj

Komentarze3
aby dodać komentarz
Sortuj: od najnowszegood najstarszego
Anna Poll2014-05-28 18:21 Zgłoś
Polskie Radio nie powinno być ochroniarzem Włodzimierza Cimoszewicza. Żeby tak chociaż cenzor PR zechciał podawać swoje nazwisko i krótkie uzasadnienie, dlaczego skasował mój wpis. @ red. Przemysław Szubertowicz Panie Redaktorze, Czy Pan, właśnie Pan, akceptuje taką bezpardonową akcję cenzury w PR?
prorok czy co2014-05-27 09:51 Zgłoś
Od zarania lewactwa , ktoś musiał być winny . Leciała jedna głowa przywódcy , lub miliony głów robotniczo- chłopsko- kułaczo-inteligenckich. Trzeźwa ocena pana Cimoszewicza wzbudza dwa uczucia . Szacunku dla inteligencji pana premiera . Zadowolenia z władz jego partii , którzy sprawiają ,że SLD zmierza ku właściwemu sobie miejscu w umysłach wyborców.
wiechosta2014-05-26 18:51 Zgłoś
Panie Włodzimierzu, to nie wina polityków lewicy, to wyborcy zi.diocieli...

Czytaj także

26.05.2014 PO jednak przed PiS. PKW policzyła głosy w wyborach do PE [relacja]

Ostatnia aktualizacja: 26.05.2014 23:17
PO otrzymała 32,13 procent głosów a PiS 31,78 procent. Frekwencja wyniosła 23.82%.
rozwiń zwiń

Czytaj także

26.05.2014. Sukces Petra Poroszenki. KE: postęp w rozmowach gazowych [relacja]

Ostatnia aktualizacja: 26.05.2014 21:50
Po przeliczeniu 90 proc. protokołów Petro Poroszenko uzyskał 54,22 proc. głosów. Bez przełomu, ale jest “znaczący postęp” - tak o trójstronnych konsultacjach gazowych napisała Komisja Europejska. Trwają walki w Doniecku.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Zdrojewski: gen. Wojciech Jaruzelski powinien być pochowany na Powązkach

Ostatnia aktualizacja: 26.05.2014 09:35
Minister kultury Bogdan Zdrojewski uważa, że nie powinna być ogłaszana żałoba narodowa po śmierci Wojciecha Jaruzelskiego. - Według mojej oceny, Kancelaria Prezydenta skłania się do takiej decyzji - mówił gość "Sygnałów dnia".
rozwiń zwiń