X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Artur Dębski: to co mówił Kamiński rzeczywiście obciąża Kwaśniewskich

Ostatnia aktualizacja: 10.06.2014 17:15
Jak twierdzi poseł Twojego Ruchu to jednak nie te informacje, a swoiście pojęta "poselska solidarność" uniemożliwiła uchylenie immunitetu posłowi PiS, byłemu szefowi CBA Mariuszowi Kamińskiemu.
Audio
  • Artur Dębski o uchyleniu immunitetu Mariuszowi Kamińskiemu(Popołudnie z Jedynką)
Konferencja prasowa Mariusza Kamińskiego
Konferencja prasowa Mariusza KamińskiegoFoto: PAP/EPA/Jacek Turczyk

- Wynik głosowania mnie specjalnie nie zdziwił, bo "ręka rękę myje" w tym Sejmie. (...) Wydaje mi się, że jaśnie wielmożni państwo posłowie w różnych sprawach nie uchylają immunitetów kolegom posłom, nawet z innych klubów - uważa Artur Dębski. - Jako jeszcze Ruch Palikota, mieliśmy taki punkt, żeby immunitet uchylać zawsze, jeżeli jest wniosek z prokuratury. (...) Ja oczywiście głosowałem za odebraniem Mariuszowi Kamińskiemu immunitetu - dodaje Dębski.

Kto jak głosował?>>>

Sejm nie uchylił immunitetu Mariuszowi Kamińskiemu>>>

Poseł Twojego Ruchu przyznaje jednak, że to co na utajnionym posiedzeniu mówił były szef CBA, rzeczywiście obciąża Jolantę i Aleksandra Kwaśniewskich. - Jeżeli nie był to komiks, to uważam, że sprawa jest co najmniej trudna do zaakceptowania i jeżeli prokuratura widziała podstawy do umorzenia śledztwa w tej konkretnej sprawie (przeciwko Kwaśniewskim red.) to ja się z tym też nie zgadzam. (...) Nie zamierzam występować w jakikolwiek sposób w obronie państwa Kwaśniewskich, ale - zastrzega poseł TR - nie wiem czy to co powiedział Kamiński to prawda.  Zdaniem posła Dębskiego  zasadne jest ponowne zbadanie sprawy rzekomo nieujawnionych dochodów Kwaśniewskich.  - Nie mam wątpliwości, że jeśli Kamiński mówił prawdę, to sprawa powinna wrócić do prokuratury - zaznacza gość Jedynki. Jego zdaniem, także postulat PiS o powołaniu komisji śledczej w tej sprawie, można by uznać za zasadny, choć, jak uważa, powołaniu komisji sprzeciwi się Platforma Obywatelska. Dodaje, że byłby gotów poprzeć ewentualny wniosek PiS o odtajnienie materiałów dotyczących sprawy Kwaśniewskich. - Niech społeczeństwo wie, co sie dzieje w Polsce. (...) My mamy do czynienia sytuacjami, gdzie od lat 90-tych grupa ludzi zrobiła sobie prywatne państwo - mówi.

Oceniając głosowanie ws. immunitetu Kamińskiego, poseł Twojego Ruchu, podkreśla, że - z prostej arytmetyki - wynika, iż część posłów PO nie zagłosowała za wnioskiem prokuratury. - W tej sprawie Platforma się połamała - mówi Dębski. Zauważa, że podczas głosowania w Sejmie, nie było na sali plenarnej premiera Donalda Tuska. - Jeżeli "kierownicy" (partii) nie ma, to PO zachowuje się jak auto w poślizgu.

- Jeżeli odebranie immunitetu Kamińskiemu miało być, jak twierdzi PiS, zemstą rządzących na byłym szefie CBA, to zemsta ta najwyraźniej nie wyszła - stwierdza poseł.

Dębski nie widzi sprzeczności w tym, że argumenty przedstawione przez Mariusza Kamińskiego mogły być przekonywujące dla wielu posłów, a tym, że, jak twierdzi, i tak cała PO powinna głosować za uchyleniem mu immunitetu.  - Jeśli poseł działa w emocjach to niech się zajmie czymś innym niż polityką, bo sprawa uchylenia immunitetu panu Kamińskiemu nie ma się nijak do sprawy pana Kwaśniewskiego - utrzymuje poseł Twojego Ruchu.

Rozmawiała Kamila Terpiał-Szubartowicz.

>>>Zapis całej rozmowy

"Popołudnie z Jedynką" na antenie Jedynki od poniedziałku do piątku między godz. 15.00 a 19.00. Zapraszamy!

mc

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Tajne posiedzenie Sejmu ws. uchylenia immunitetu Mariuszowi Kamińskiemu

Ostatnia aktualizacja: 10.06.2014 12:41
Prokuratura Okręgowa Warszawa-Praga chce postawić byłemu szefowi CBA zarzuty przekroczenia uprawnień, gdy kierował pracami Biura.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Były szef MSWiA: Mariusz Kamiński powinien mieć prawo do obrony

Ostatnia aktualizacja: 10.06.2014 13:13
Według Janusza Kaczmarka posiedzenie Sejmu ws. uchylenia immunitetu Mariuszowi Kamińskiemu musi być niejawne, ponieważ przedstawiany jest na nim materiał tajny.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Były szef CBA: idę bronić prawdy i zasad

Ostatnia aktualizacja: 10.06.2014 14:10
Posłowie za zamkniętymi drzwiami zastanawiają się czy uchylić immunitet Mariuszowi Kamińskiemu. Z wnioskiem w tej sprawie zwróciła się stołeczna prokuratura. Według posła PiS chodzi o sprawę Jolanty i Aleksandra Kwaśniewskich.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Sejm nie uchylił immunitetu Mariusza Kamińskiego, byłego szefa CBA

Ostatnia aktualizacja: 10.06.2014 21:39
Obrady Sejmu, na wniosek prokuratury, odbyły się w trybie tajnym ale decyzją Konwentu Seniorów ujawniono kto jak głosował. Przeciw odebraniu Mariuszowi Kamińskiemu immunitetu było 7 posłów PO.
rozwiń zwiń

Czytaj także

PiS: będzie wniosek o komisję śledczą ws. dochodów Aleksandra i Jolanty Kwaśniewskich

Ostatnia aktualizacja: 10.06.2014 15:55
Zapowiedział to podczas konferencji prasowej poseł Prawa i Sprawiedliwości Mariusz Kamiński.
rozwiń zwiń