"Oj, będzie się działo!". Aż 75 zespołów zagra na 20. Przystanku Woodstock

Ostatnia aktualizacja: 25.06.2014 18:00
- Mała Scena będzie bardzo rockowa, ale zabrzmi też jazz i muzyka poważna. Zakończyliśmy już eliminacje więc nasz skład zamykają: Shata QS, be.my, Ukeje, Wild Pig, Enclose, The Sixpounder, Mama Selita, Zmaza i Know - mówił w Jedynce Jurek Owsiak.
Audio
  • Jurek Owsiak o zakończonych eliminacjach do 20. Przystanku Woodstock i gościach akademii Sztuk Przepięknych (Popołudnie z Jedynką)
Przystanek Woodstock  2011: przed koncertem zespołu Prodigy
Przystanek Woodstock 2011: przed koncertem zespołu ProdigyFoto: Artur Rawicz/mat.promocyjne

Na trzechy scenach przez trzy dni zagrają i gwiazdy, i debiutanci z kraju i zagranicy. - 31 dzień lipca oraz 1 i 2 dzień sierpnia to czas na najpiękniejszy festiwal świata - zapraszał szef Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy.

Wśród tegorocznych gwiazd Przystanku Woodstock są m.in. Manu Chao, Skid Row, Acid Drinkers, Coma, T. Love. - Kasia Kowalska na Scenie ASP zagra swój uroczysty jubileuszowy koncert, a Włodek Pawlik Trio da nocny koncert - mówił Jurek Owsiak .

Specjalnym wydarzeniem będzie także ostatni koncert w karierze grupy Budka Suflera, która wystąpi z materiałem z kultowej płyty "Cień wielkiej góry".

- Bez względu na to, jaka będzie pogoda, jest tyle działań, że - jak to mówię - oj, bedzie się działo! A dziennikarze radiowej Jedynki będą prowadzili rozmowy z gośćmi Akademii Sztuk Przepięknych, która funkcjonuje już 8 lat - dodał Owsiak.

Wykładali tu i rozmawiali z woodstockowiczami ludzie kultury i Kościoła, ekonomiści, publicyści i politycy, byli prezydenci i naukowcy. Niezależnie od wyznawanych poglądów, praktykowanej religii czy narodowości mówców i słuchaczy Akademia Sztuk Przepięknych zawsze jest miejscem ważnych spotkań i rozmów.

W tym roku podczas trzech festiwalowych dni w ASP gościć będą: prof. Magdalena Środa, ks. Wojciech Lemański, Maria Czubaszek, Bogusław Linda, zespół Budka Suflera, Agnieszka Holland, Piotr Rogucki, Muhammad Yunus i twórcy Teatru 6. Piętro.

Zapraszamy do wysłuchania cełej rozmowy, którą prowadził Mariusz Syta.

"Popołudnie z Jedynką" na antenie Jedynki od poniedziałku do piątku między godz. 15.00 a 19.00. Zapraszamy!

(asz/kd)

Czytaj także

Owsiak podsumowuje 19. Przystanek Woodstock: tu nie ma mówienia o rzeczach błahych

Ostatnia aktualizacja: 07.08.2013 23:00
- Ten festiwal zawsze uczy pokory, a 19. edycja szczególnie nauczyła nas jednej rzeczy, że warto o niego walczyć pokazując go w świecie - powiedział Jurek Owsiak podsumowując zakończony 19. Przystanek Woodstock.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Budka Suflera na Przystanku Woodstock zagra swój ostatni koncert

Ostatnia aktualizacja: 29.01.2014 20:37
- Mogę już z przyjemnością zapowiedzieć, że szykuje się wielkie wydarzenie. Właśnie na Przystanku Woodstock Budka Suflera zagra swój ostatni koncert w 40-letniej karierze i będzie to materiał z płyty "Cień wielkiej góry" - powiedział w Jedynce Jurek Owsiak.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Przystanek Woodstock, sektorówka i polskie przemiany. "Mamy z czego być dumni"

Ostatnia aktualizacja: 23.04.2014 18:00
- Wczoraj, chyba z milionami Polaków, obejrzeliśmy reklamówkę, która mówi o naszych 10 latach we wspólnej Europie. Pojawia się w niej flaga, którą dwukrotnie rozwinięto na Przystanku i widząc to, poczuliśmy ogromną dumę - mówił w radiowej Jedynce Jerzy Owsiak.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Agnieszka Holland na Przystanku Woodstock!

Ostatnia aktualizacja: 30.04.2014 17:12
- Osoba niesamowicie zasłużona dla polskiej kultury będzie razem z nami. Podczas spotkań Akademii Sztuk Przepięknych będziemy mogli z nią porozmawiać, zapytać o wszystko - tą informacją Jurek Owsiak zakończył spotkanie ze słuchaczami radiowej Jedynki. A rozpoczął je równie dobrymi wieściami...
rozwiń zwiń

Czytaj także

"Bóg mordu" w Kostrzynie - teatr opanuje Przystanek Woodstock

Ostatnia aktualizacja: 07.05.2014 17:10
Była muzyka jazzowa, była operetka, czas na teatr! Na 20. Przystanku Woodstock aktorzy Teatru 6. piętro - Michał Żebrowski, Anna Dereszowska, Jolanta Fraszyńska i Cezary Pazura - wystawią "Boga mordu" w namiocie Akademii Sztuk Przepięknych.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Przystanek Woodstock na kolejne lata pozostanie w Kostrzynie

Ostatnia aktualizacja: 18.06.2014 18:34
Mała scena zmieni klimat z folkowej na rockową, pojawią się nowe miejsca do kąpieli i dodatkowa strefa gastronomiczna - to tylko niektóre z nowości, jakie Jurek Owsiak zagwarantował z okazji jubileuszowego, 20. Przystanku Woodstock.
rozwiń zwiń