Jerzy Owsiak: zabierzcie ze sobą na Przystanek Woodstock rodziców

Ostatnia aktualizacja: 02.07.2014 20:39
- To festiwal, na którym Wasi rodzice znajdą dla siebie mnóstwo wspaniałych rzeczy. Wspomnę tylko o koncercie Budki Suflera na głównej scenie, który będzie podsumowaniem 40 lat działalności tej najbardziej znanej polskiej kapeli - mówił w Jedynce szef Fundacji WOŚP.
Audio
  • Jerzy Owsiak o atrakcjach 20. Przystanku Woodstock (Popołudnie z Jedynką)
Jerzy Owsiak
Jerzy OwsiakFoto: Andrzej Szozda/Polskie Radio

Jubileuszowy, 20. Przystanek Woodstock obędzie się w dniach 31 lipca - 2 sierpnia.  Do Kostrzyna nad Odrą ponownie zjadą setki tysięcy fanów muzyki. Jak przekonywał Jerzy Owsiak, jako środek transportu najlepiej wybrać pociąg.

- Przewozy Regionalne, które z nami współpracują, przygotowały na tegoroczny Przystankiem aż 104 składy. Będę one miały nawet specjalne nazwy, np. pociąg z Rzeszowa do Kostrzyna wyruszy jako "Żelazny pęcherz". Będą też "Kulki mocy" czy "Wehikuł czasu". Proszę sobie wyobrazić, jak te pociągi będą zapowiadane na stacjach, w tym całym kolejowym anturażu - uśmiechał się gość "Popołudnia z Jedynką".

Frekwencja na pewno dopisze również na spotkaniach w ramach słynnej już Akademii Sztuk Przepięknych. W tym roku swój udział potwierdzili m.in.: Agnieszka Holland, Bogusław Linda, ks. Wojciech Lemański, prof. Magdalena Środa i laureat Pokojowej Nagrody Nobla Muhammad Yunus.

Jakich jeszcze imprez towarzyszących można sie spodziewać podczas 20. Przystanku Woodstock - posłuchaj nagrania audycji.

Rozmawiała Katarzyna Pilarska.

pg

Czytaj także

Finaliści konkursu "Ratujemy i Uczymy Ratować" zaśpiewają o pierwszej pomocy

Ostatnia aktualizacja: 28.05.2014 19:36
- Chcemy zwrócić tym konkursem uwagę Ministerstwa Edukacji, aby wytyczne programu pierwszej pomocy znalazły się na stałe w podręcznikach. Mam nadzieję, że od września 2015 roku będą już mogły z nich korzystać dzieci z klas I-III szkoły podstawowej - mówił w Jedynce Jerzy Owsiak.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Przystanek Woodstock na kolejne lata pozostanie w Kostrzynie

Ostatnia aktualizacja: 18.06.2014 18:34
Mała scena zmieni klimat z folkowej na rockową, pojawią się nowe miejsca do kąpieli i dodatkowa strefa gastronomiczna - to tylko niektóre z nowości, jakie Jurek Owsiak zagwarantował z okazji jubileuszowego, 20. Przystanku Woodstock.
rozwiń zwiń

Czytaj także

"Oj, będzie się działo!". Aż 75 zespołów zagra na 20. Przystanku Woodstock

Ostatnia aktualizacja: 25.06.2014 18:00
- Mała Scena będzie bardzo rockowa, ale zabrzmi też jazz i muzyka poważna. Zakończyliśmy już eliminacje więc nasz skład zamykają: Shata QS, be.my, Ukeje, Wild Pig, Enclose, The Sixpounder, Mama Selita, Zmaza i Know - mówił w Jedynce Jurek Owsiak.
rozwiń zwiń