Owsiak: weź namiot i rodziców na Przystanek Woodstock

Ostatnia aktualizacja: 09.07.2014 20:09
Przed nami 20., jubileuszowy Przystanek Woodstock. Jerzy Owsiak przekonuje, że każdy Przystanek jest wyjątkowy, a ten będzie takim chociażby dlatego, że na nim po raz ostatni wystąpi z koncertem Budka Suflera. To impreza dla każdego.
Audio
  • Jerzy Owsiak o 20. Przystanku Woodstock (Popołudnie z radiową Jedynką)
Jurek Owsiak
Jurek OwsiakFoto: Paweł Wądołowski/Zespół prasowy Fundacji WOŚP

- Można będzie do nas przyjechać 104 pociągami, a będą one jechały ze 104 miast - zachęca Jerzy Owsiak. Szef Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy zwraca w radiowej Jedynce uwagę, że przez 20 lat impreza bardzo się rozrosła. Wybhierają się na nią nie tylko Polacy, ale też wielu gości z całej Europy. Służby graniczne szacują, że do Kostrzynia nad Odrą przyjeżdża 100 tysięcy cudzoziemców, głównie Niemców.
Wystąpi 75 zespołów na trzech scenach. Już można rezerwować miejsce na specjalnym toi campie i przyjechać z całą rodziną. Jerzy Owsiak zapewnia, że organizatorzy chcą, aby Przystanek stał się własnie imprezą rodzinną. Nad bezpieczeństwem i sprawnym przebiegiem festiwalu będzie czuwać 3 tysiące wolontariuszy i funkcjonariuszy, będzie też szpital na 250 miejsc. Przystanek będzie również przyjazny dla  niepełnosprawnych. Owsiak przypomina osobom poruszającym się na wózkach, aby wzięły ze sobą kilka par skórzanych rękawiczek.
Przystanek Woodstock to półmilionowe miasto, większe niż niejedno miasto wojewódzkie. Potrwa od 31 lipca do 2 sierpnia. Jest to podziękowanie WOŚP dla wszystkich Polaków za to, co robią dla Orkiestry w środku zimy.

Jakie atrakcje czekają gości? Posłuchaj całej rozmowy, którą prowadziła Dorota Świerczyńska.
(ag/kd)


Czytaj także

Finaliści konkursu "Ratujemy i Uczymy Ratować" zaśpiewają o pierwszej pomocy

Ostatnia aktualizacja: 28.05.2014 19:36
- Chcemy zwrócić tym konkursem uwagę Ministerstwa Edukacji, aby wytyczne programu pierwszej pomocy znalazły się na stałe w podręcznikach. Mam nadzieję, że od września 2015 roku będą już mogły z nich korzystać dzieci z klas I-III szkoły podstawowej - mówił w Jedynce Jerzy Owsiak.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Owsiak o sensie działalności społecznej: najważniejsza jest praca zespołowa

Ostatnia aktualizacja: 11.06.2014 17:10
- W pojedynkę możemy pokazać się od najlepszej strony, ale za nami stoi wielkie zaplecze ludzi dobrej woli. Podobnie jak za sukcesami Adama Małysza czy konstruktorami polskich autobusów Solaris. Mam ogromną przyjemność, że ludzie docenili pracę zespołową - mówił Jerzy Owsiak, szef WOŚP, laureat plebiscytu "Ludzie wolności".
rozwiń zwiń

Czytaj także

Przystanek Woodstock na kolejne lata pozostanie w Kostrzynie

Ostatnia aktualizacja: 18.06.2014 18:34
Mała scena zmieni klimat z folkowej na rockową, pojawią się nowe miejsca do kąpieli i dodatkowa strefa gastronomiczna - to tylko niektóre z nowości, jakie Jurek Owsiak zagwarantował z okazji jubileuszowego, 20. Przystanku Woodstock.
rozwiń zwiń

Czytaj także

"Oj, będzie się działo!". Aż 75 zespołów zagra na 20. Przystanku Woodstock

Ostatnia aktualizacja: 25.06.2014 18:00
- Mała Scena będzie bardzo rockowa, ale zabrzmi też jazz i muzyka poważna. Zakończyliśmy już eliminacje więc nasz skład zamykają: Shata QS, be.my, Ukeje, Wild Pig, Enclose, The Sixpounder, Mama Selita, Zmaza i Know - mówił w Jedynce Jurek Owsiak.
rozwiń zwiń