X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Jan Komasa: "Miasto 44" to będzie potężne uderzenie emocjonalne

Ostatnia aktualizacja: 28.07.2014 16:10
30 lipca na Stadionie Narodowym w Warszawie odbędzie się uroczysty pokaz filmu o Powstaniu Warszawskim "Miasto 44". W wydarzeniu weźmie udział 10 tys. widzów.
Audio
  • Reżyser Jan Komasa o premierze filmu - Miasto 44 (Popołudnie z Jedynką)
  • Aktorzy o pracy na planie Miasta 44 - relacje zebrał Patryk Michalski (Popołudnie z Jedynką)
Jan Komasa opowiadał w Jedynce o filmie Miasto 44
Jan Komasa opowiadał w Jedynce o filmie "Miasto 44"Foto: Wojciech Kusiński/PR

Reżyser filmu Jan Komasa przyznał w  "Popołudniu z Jedynką" , że jest tak zdenerwowany tym, co ma nastąpić w środę, że spać nie może. - Jest trema, ekscytacja, radość, zmęczenie... wszystkie emocje naraz - mówi. - Mamy ogromną nadzieję, że się uda - dodaje.

Na widowni zasiądą m.in. powstańcy. Reżyser podkreśla, że chciałby, by jego film przyjęli emocjonalnie, ale z drugiej strony nieco się tego obawia ponieważ są to starsi ludzie i powinni unikać silnych emocji. - A "Miasto 44" to będzie potężne uderzenie emocjonalne - twierdzi.
Serwis specjalny POWSTANIE WARSZAWSKIE >>>

Czy w filmie znajdziemy odpowiedź na pytanie: czy powstanie było zasadne? - Podczas pracy nad "Miastem 44" przechodziłem przez wiele faz, ale w żadnej wersji scenariusza nie zdecydowaliśmy się ani o to zapytać, ani tym bardziej odpowiedzieć, czy powstanie było potrzebne - zaznacza Komasa.

- Założyliśmy sobie chroniąca nas od tego perspektywę oddziału posiłkowego, czyli takiego, w którym było bardzo wielu powstańców, o których nic dzisiaj nie wiemy. Oni oznaczeni są literkami NN na cmentarzu. To są nasi bohaterowie. Byli potrzebni do wszystkiego, nigdy nie wiedzieli, gdzie zostaną rzuceni, nie wiedzieli co się stanie za godzinę. Plany mieli dowódcy, oni otrzymywali rozkazy i wypełniali je sumiennie. Targają nimi jednak różne wątpliwości. Nikt się nie spodziewa tego, co się wydarzy - tłumaczy.

Radiowa Mapa Powstania Warszawskiego - wyjątkowy cykl Jedynki >>>

Do kin obraz trafi 19 września.
Wysłuchaj całej audycji!

"Popołudnie z Jedynką" na antenie Jedynki od poniedziałku do piątku między godz. 15.00 a 19.00. Zapraszamy!

kk/asz

Zobacz więcej na temat: Jan Komasa Powstanie Warszawskie
Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

"Powstanie Warszawskie" - tam śmierć jest prawdziwą śmiercią

Ostatnia aktualizacja: 10.05.2014 12:42
Na ekrany kin wszedł dramat historyczny "Powstanie Warszawskie". To pierwszy na świecie film fabularny zmontowany w całości z materiałów dokumentalnych - dramat wojenny non-fiction.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Radiowa Mapa Powstania Warszawskiego - nowy cykl Jedynki

Ostatnia aktualizacja: 21.07.2014 10:44
Z okazji 70. rocznicy Powstania Warszawskiego na antenie Jedynki można słuchać wspomnień uczestników i dowiedzieć się, jak miejsca, w których toczyły się walki, wyglądają współcześnie. Pierwszy odcinek cyklu "Radiowa Mapy Powstania Warszawskiego" poświęcony był Śródmieściu Południowemu.
rozwiń zwiń