X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Maciej Lasek: w lotnictwie liczy się przede wszystkim zysk

Ostatnia aktualizacja: 29.07.2014 16:34
Zdaniem przewodniczącego Państwowej Komisji Badań Wypadków Lotniczych (PKBWL) to może się zmienić po katastrofie malezyjskiego samolotu na Ukrainie.
Audio
  • Maciej Lasek o transporcie lotniczym po katastrofie malezyjskiego boeinga (Jedynka/Popołudnie z Jedynką)
  • Eksperci wciąż nie mogą bezpiecznie zbadać miejsca katastrofy malezyjskiego samolotu - relacja Katarzyny Pilarskiej (Popołudnie z Jedynką)
Maciej Lasek
Maciej LasekFoto: PR/Wojciech Kusiński

We wtorek odbędzie się specjalne spotkanie dotyczące bezpieczeństwa cywilnych lotów w rejonach konfliktów zbrojnych zorganizowane przez Międzynarodową Organizację Lotnictwa Cywilnego (ICAO)
Jak tłumaczy w audycji "Popołudnie z Jedynką" przewodniczący Państwowej Komisji Badań Wypadków Lotniczych (PKBWL) Maciej Lasek, w tej chwili nie tylko na Ukrainie prowadzone są działania zbrojne, ale także m.in. w Afganistanie, Iraku, Syrii czy Strefie Gazy. - To sprawia, że niebo staje się coraz bardziej wąskie, w tym sensie, że samoloty nie mogą już wybierać najprostszej drogi - dodaje.
W konsekwencji samoloty, czy to wiozące pasażerów, czy towary, muszą nadkładać drogi, a to kosztuje. - Transport lotniczy staje się bardziej niebezpieczny, jeśli wykonuje się loty nad rejonami, gdzie toczą się konflikty. Droższy - jeśli się omija te tereny. A w każdej działalności, także w lotnictwie, przede wszystkim liczy się zysk przy akceptowalnym poziomie bezpieczeństwa - zaznacza.
W ocenie rozmówcy Zuzanny Dąbrowskiej, być może coś się zmieni w tym podejściu po tragedii malezyjskiego boeinga. - To otworzyło oczy chyba większości linii lotniczych, że ten akceptowalny poziom bezpieczeństwa stał się chyba nieakceptowalny - ocenia.

Gość radiowej Jedynki ma nadzieję, że ICAO wspólnie z innymi organizacjami wypracuje nowe wytyczne dla linii lotniczych. - Na dzień dzisiejszy ważne jest, by odzyskać zaufanie ludzi do transportu lotniczego. To ciągle jest najbezpieczniejszy środek transportu - twierdzi.
Boeing 777 linii Malaysia Airlines z 298 osobami na pokładzie został zestrzelony 17 lipca w obwodzie donieckim na wschodzie Ukrainy, na obszarze kontrolowanym przez separatystów. W katastrofie maszyny lecącej z Amsterdamu do Kuala Lumpur zginęli wszyscy pasażerowie i cała załoga.

Wysłuchaj całej rozmowy.

"Popołudnie z Jedynką" na antenie Jedynki od poniedziałku do piątku między godz. 15.00 a 19.00. Zapraszamy!

kk/asz

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Ukraińskie wojsko: separatyści ostrzeliwują miejsce katastrofy, by zniszczyć dowody

Ostatnia aktualizacja: 28.07.2014 18:12
Jak przyznał rzecznik ukraińskiej Rady Bezpieczeństwa Narodowego i Obrony, ukraińskie wojsko nie ma kontroli nad miejscem, gdzie leży wrak samolotu malezyjskich linii lotniczych.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Katastrofa boeinga na Ukrainie. "Być może nigdy nie odszukamy wszystkich ciał"

Ostatnia aktualizacja: 28.07.2014 19:23
Szef holenderskiej policji Gerard Bouman powiedział, że mimo szczerych chęci, nie jest w stanie zagwarantować, że wszystkie szczątki ofiar jak i ich rzeczy powrócą do kraju. W jego ocenie, nie ma na to większych szans.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Będzie międzynarodowe dochodzenie w sprawie katastrofy malezyjskiego boeinga

Ostatnia aktualizacja: 28.07.2014 22:02
Ukraina oraz 11 państw, których obywatele zginęli w katastrofie, do której doszło 17 lipca, utworzą wspólny zespół śledczych.
rozwiń zwiń