X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Joanna Krupska: Karta Dużej Rodziny nie rozwiąże wszystkich problemów

Ostatnia aktualizacja: 15.10.2014 17:20
- Dopiero teraz zaczynamy być świadomi zagrożeń demograficznych i tego, czym jest polityka rodzinna - powiedziała w Jedynce Joanna Krupska ze Związku Dużych Rodzin Trzy Plus.
Audio
  • Joanna Krupska o Karcie Dużej Rodziny (Popołudnie z Jedynką)
Joanna Krupska
Joanna KrupskaFoto: W.Kusiński/PR

Ogólnopolska Karta Dużej Rodziny funkcjonuje od połowy czerwca. Mogą się o nią ubiegać rodziny, w których jest troje lub więcej dzieci. Karta pozwala korzystać z szeregu ulg i zniżek. W założeniu, ma przyczynić się do promocji wielodzietnego modelu rodziny, a także zwiększać szanse rozwojowe wychowujących się w nich dzieci.

Ustawa o Karcie Dużej Rodziny. Nowe zniżki >>>

Jak mówił gość Jedynki, taki mechanizm funkcjonuje w Europie od prawie 100 lat. Pierwszą kartę dużej rodziny wprowadziła Francja w 1921 roku. Potem zaistniały one w innych krajach europejskich m.in. Belgii, Austrii, Niemczech, Hiszpanii. - W Polsce podobne programy pojawiły się najpierw lokalnie - podkreśliła Joanna Krupska. Pierwsza karta powstała w 2005 roku we Wrocławiu, druga w 2008 w Grodzisku Mazowieckim.

Krupska przypomniała, że po II wojnie światowej Polska prowadziła politykę rodzinną: był korzystny układ podatkowy i zasiłki powszechne na wszystkie dzieci. To jednak z czasem zanikło, a w okresie transformacji cała problematyka rodzinna została zepchnięta na margines. W jej ocenie, dopiero od 2007 roku zaczęto znów mówić o polityce rodzinnej. Niewiele jednak robiono. - Nie wiem, dlaczego rządzący nie rozwiązywali tego problemu, chociaż już wtedy wiadomo było, że jest to poważne zagrożenie dla państwa - powiedział Joanna Krupska w "Popołudniu z Jedynką".

Krupska podkreśliła, że Karta Dużej Rodziny to tylko jeden z elementów polityki rodzinnej i nie rozwiąże wszystkich problemów. Rodzin wielodzietnych w Polsce ubywa, a bariery większej dzietności są głównie ekonomiczne: koszty wychowania dzieci, niepewność zatrudnienia i mieszkania.

Zapraszamy do wysłuchania całej rozmowy, którą prowadził Marek Mądrzejewski.

"Popołudnie z Jedynką" na antenie Jedynki od poniedziałku do piątku między godz. 15.00 a 19.00. Zapraszamy!

fc,tj

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

GUS: ponad pół miliona dzieci w Polsce nie dojada

Ostatnia aktualizacja: 03.02.2014 09:13
Ich rodziców nie stać, by "zapewnić im przynajmniej w co drugi dzień posiłek z mięsa, drobiu, ryby lub odpowiednika wegetariańskiego" - wynika z publikacji GUS, którą cytuje "Rzeczpospolita".
rozwiń zwiń

Czytaj także

1000 złotych miesięcznie dla młodych matek. Kosiniak-Kamysz chce wprowadzić nowe świadczenie

Ostatnia aktualizacja: 07.10.2014 08:29
- Uprościmy urlopy rodzicielskie - zapowiedział w "Sygnałach dnia" minister pracy i polityki społecznej Władysław Kosiniak-Kamysz.
rozwiń zwiń