X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

700 tys. dzieci w Polsce żyje w skrajnym ubóstwie

Ostatnia aktualizacja: 28.10.2014 16:58
- Musimy zrobić wszystko, aby to nie było stracone pokolenie - powiedziała w radiowej Jedynce Ewa Falkowska z UNICEF Polska, komentując najnowszy raport o dzieciach żyjących w biedzie w krajach wysokorozwiniętych.
Audio
  • Ewa Falkowska z UNICEF Polska: Musimy zrobić wszystko, aby to nie było stracone pokolenie (Popołudnie z Jedynką/Jedynka)
  • Opinie o ubóstwie polskich dzieci i przeciwdziałaniu temu zjawisku zebrała Ewa Syta (Popołudnie z Jedynką)
700 tys. dzieci w Polsce żyje w skrajnym ubóstwie
Foto: freeimages.com

- Kryzys był druzgocący dla krajów wysokorozwiniętych, a najlepiej obrazuje to właśnie sytuacja najmłodszych - powiedziała w radiowej Jedynce Ewa Falkowska z UNICEF Polska. Poinformowała, że w Unii Europejskiej i krajach OECD ponad 2,6 mln dzieci popadło w tym czasie w skrajną biedę. Falkowska przypomniała, że w tej chwili w krajach najbogatszych w ubóstwie żyje ponad 75 mln dzieci. - Te są dane porażające - oceniła w radiowej Jedynce.

Patrząc przez pryzmat kryzysu, Polska jest w lepszej sytuacji, niż inne kraje - uznała. Ale - jej zdaniem - ogólnie jest nie najlepiej. - 700 tys. dzieci żyjących w skrajnym ubóstwie to alarmująca liczba - powiedziała Ewa Falkowska. Te dzieci nie mają możliwości zaspokojenia swoich podstawowych potrzeb, niezbędnych do prawidłowego rozwoju. Rozmówczyni podkreśliła fakt, że liczba dzieci w skrajnym ubóstwie od 2008 roku w Polsce wzrosła.

- Musimy zrobić wszystko, aby to nie było stracone pokolenie - apelowała na antenie Jedynki Ewa Falkowska. Ostrzegła, że dzieci skutki recesji będą odczuwały jeszcze przez wiele lat. - To nie jest tak, że kończy się kryzys i wszystko wraca do normy - powiedziała Falkowska. Wskazała na potrzebę ustanowienia tzw. "czerwonych linii", czyli wysokości wskaźników dotyczących ubóstwa, których przekroczenie spowoduje automatyczną interwencję państwa. Gość Jedynki zwrócił także uwagę, na trudną sytuację młodych ludzi w wieku 15-24. Drastycznie bowiem zwiększył się odsetek osób, które nie pracują, nie uczą się i nie doszkalają.

Zapraszamy do wysłuchania całej rozmowy, którą prowadziła Zuzanna Dąbrowska.

"Popołudnie z Jedynką" na antenie Jedynki od poniedziałku do piątku między godz. 15.00 a 19.00. Zapraszamy!

fc/ag

Komentarze1
aby dodać komentarz
Cien2014-10-29 07:19 Zgłoś
Ale mają religię, niemal od urodzenia do śmierci. Czyż to nie piękne? Czyż to nie wynagradza skrajnego ubóstwa, bezrobocia, braku perspektyw, bezdomności? Niech nie narzekają, bóg im wszystko wynagrodzi w niebie, prawda?

Czytaj także

Państwo nie potrafi skutecznie pomóc biednym dzieciom?

Ostatnia aktualizacja: 04.02.2014 18:00
Z raportu Głównego Urzędu Statystycznego wynika, że na blisko 9 mln dzieci w wieku do 24 lat, które są na utrzymaniu rodziców, w niedostatku lub biedzie żyje 1,4 mln.
rozwiń zwiń

Czytaj także

UNICEF: w Europie miliony dzieci żyje w biedzie

Ostatnia aktualizacja: 28.10.2014 15:16
We wtorek UNICEF zaprezentował swój nowy raport "Dzieci recesji”. Jak się okazało liczba dzieci żyjących w krajach wysoko uprzemysłowionych zwiększyła się i obecnie wynosi ok.76,5 mln.
rozwiń zwiń