X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Jerzy Hoffman o Święcie Niepodległości: powiem za Słowackim, że "smutno mi Boże"

Ostatnia aktualizacja: 11.11.2014 19:37
- Nawet w takim dniu nie jesteśmy w stanie być razem. Zamiast tego polskimi ulicami znowu przeszło kilka pochodów - mówi w Jedynce wybitny reżyser.
Audio
  • Jerzy Hoffman o obchodach Święta Niepodległości, patriotyzmie, ostatnim 25-leciu w Polsce i konflikcie na Ukrainie (Popołudnie z Jedynką)
Jerzy Hoffman
Jerzy HoffmanFoto: PAP/Tytus Żmijewski

Jerzy Hoffman przypomniał, że należy do tego odchodzącego pokolenia, które pamięta obchody Święta Niepodległości przed wojną, utratę niepodległości, zesłanie na Syberię oraz radość z widoku polskiej flagi po powrocie do ojczyzny.

Jak podkreśla reżyser, każdy ma prawo do własnych poglądów politycznych, ale Polska jest jedna. - Nie ma obiektywizmu, wszystko jest subiektywne. Choć dziś słowo "ojczyzna" próbuje się trochę traktować pół żartem, pół serio, bo patriotyzm zaczyna być uważany za coś wstydliwego, to jednak można mieć różne punkty widzenia, ale razem obchodzić dzień, w którym odzyskaliśmy niepodległość i oddawać honor tym, którzy za tę wolność zginęli - przekonuje gość Jedynki.

Dlaczego Jerzy Hoffman nie chce nakręcić filmu dokumentalnego o współczesnej Polsce, jak działa na niego widok kłócących się polityków, który z bohaterów jego filmów najbardziej przydałby się dziś Polsce, jak ocenia ostatnie 25 wolności i dlaczego konflikt na Ukrainie może mieć groźnie konsekwencje dla pokoju na świecie, dowiesz się z nagrania audycji.

***

Audycja: Popołudnie z Jedynką

Prowadził: Mariusz Syta

Gość: Jerzy Hoffman

Data emisji: 11.11.2014

Godzina emisji: 15.00 - 19.00

pg/mm

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Jerzy Hoffman: jestem reżyserem szerokiego obrazu

Ostatnia aktualizacja: 16.09.2014 16:00
Od 40 lat film "Potop" nie traci na popularności wśród widzów. Teraz ukazał się w skróconej i odnowionej wersji. - Na fakt sukcesu filmu mają wpływ talent autora książki, Henryka Sienkiewicza oraz wspaniałych aktorów - komentuje skromnie w Jedynce reżyser Jerzy Hoffman.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Prof. Tazbir: dziś mamy patriotyzm żądaniowy, który musi być opłacany

Ostatnia aktualizacja: 11.11.2014 17:00
- Patriotyzm XXI roku jest patriotyzmem wewnątrz roszczeniowym. Pod koniec wieku zmiana opcji etnicznych przestanie być czymś zasługującym na bezwarunkowe potępienie - mówi prof. Janusz Tazbir.
rozwiń zwiń