Robert Biedroń: Słupsk będzie krzemową doliną zielonych energii

Ostatnia aktualizacja: 12.11.2014 16:25
Słupsk potrzebuje kogoś, kto przyjdzie z zewnątrz i zrobi tutaj porządek - powiedział Robert Biedroń, poseł Twojego Ruchu i zarazem kandydat na prezydenta tego miasta. Dodał, że chce pełnić tę funkcję przez dwie kadencje.
Audio
  • Robert Biedroń: Słupsk będzie krzemową doliną zielonych energii (Popołudnie z radiową Jedynką)
Robert Biedroń
Robert BiedrońFoto: Polskie Radio

- Wszyscy samorządowcy, którzy żądzą dłużej, padają ofiarami patologii układów. (…) Przez dwie kadencje wyprowadzę miasto na prostą i niech ktoś inny przejmuje Słupsk, który w końcu będzie mógł rywalizować o miano dobrze rozwijającego się miasta - podkreślił gość "Popołudnia z radiową Jedynką".

Robert Biedroń powiedział, że zarządzanie w samorządach kumulowane jest w województwach, a peryferia tych województw są zaniedbywane. Jak przyznał, miastom takim jak Słupsk "notorycznie odłącza się tlen". Jednym z pomysłów polityka Twojego Ruchu na zmianę tej sytuacji jest budowa Instytutu Zielonej Energii.

- Słupsk będzie krzemową doliną zielonych energii. Do miasta będzie przyjeżdżało się po pracę, a nie wyjeżdżało, tak jak jest dzisiaj - powiedział.

Gość radiowej Jedynki podkreślił, że w ciągu ostatnich trzech lat wykonał dużo pracy w Słupsku. - Jestem posłem, który regularnie pełni tutaj dyżury poselskie, wspiera organizacje pozarządowe, czy interweniuje, gdy likwidowane są kolejne połączenia kolejowe. (…) Słupsk potrzebuje realnej zmiany i ja tę zmianę w ramach swojego komitetu wyborczego gwarantuję - powiedział.

Poseł Twojego Ruchu odniósł się także do sprawy dotyczącej rozliczania służbowej podróży do Madrytu przez trzech byłych posłów PiS. - Afera rykoszetem uderza w nas wszystkich. (…) Część parlamentarzystów będzie broniła tego typu sytuacji, które są patologiczne. Ta patologia nie dotyka tylko części posłów PiS, ale także innych ugrupowań. Dobrze by było żebyśmy, bazując na tej sytuacji, starali się wypracować standardy, które będą jawne - powiedział Biedroń.

Prowadziła: Zuzanna Dąbrowska

Gość: Robert Biedroń (kandydat na burmistrza Słupska, poseł Twojego Ruchu)

Tytuł audycji: Popołudnie z radiową Jedynką

Data emisji: 12.11.2014

Godzina emisji: 15.30

to/ag

>>>Zapis całej rozmowy

Komentarze1
aby dodać komentarz
Weredyk2014-11-13 09:05 Zgłoś
Czy pan Biedron byl kiedykolwiek w Krzemowej Dolinie ze tak fandzoli bez sensu?
Zobacz także

Czytaj także

Robert Biedroń pocałował "Putina" w obronie gejów

Ostatnia aktualizacja: 25.08.2013 15:29
"Miłość zwycięży!" - krzyczeli ludzie przed ambasadą Rosji w Warszawie. Około 50 osób przyszło tam, aby protestować przeciwko nowemu rosyjskiemu prawu ograniczającemu swobody gejów i lesbijek.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Robert Biedroń: likwidacja WSI odbyła się w sposób barbarzyński

Ostatnia aktualizacja: 22.07.2014 16:11
Sejm zdecydował we wtorek o skierowaniu do pierwszego czytania wniosku Twojego Ruchu o powołanie komisji śledczej ds. likwidacji Wojskowych Służb Informacyjnych. Decyzję posłów chwalił w radiowej Jedynce Robert Biedroń.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Robert Biedroń przeprowadził się do Słupska, żeby zostać prezydentem

Ostatnia aktualizacja: 20.10.2014 12:20
Poseł Robert Biedroń przeprowadził się nad Słupię, bo ubiega się o prezydenturę. Parlamentarzysta Twojego Ruchu potwierdził reporterowi Radia Gdańsk, że od około dwóch tygodni na stałe mieszka w Słupsku.
rozwiń zwiń