X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Barbara Nowacka: rodzice potrzebują stabilnej pracy i płacy

Ostatnia aktualizacja: 22.12.2014 17:15
Ludzie nie decydują się na dzieci, bo boją się o pracę lub jej nie mają. To jest decydujące kryterium, a nie to, na ile mogą skorzystać z ulg przy trójce czy czwórce dzieci - mówi Barbara Nowacka w radiowej Jedynce.
Audio
  • Barbara Nowacka (Twój Ruch) m.in o Karcie Dużej Rodziny (Popołudnie z Jedynką)
Barbara Nowacka z Twojego Ruchu zwraca uwagę na konieczność tworzenia lepszych, bardziej stabilnych warunków pracy. Bez tego - jej zdaniem - trudno liczyć na zwiększenie liczby narodzin dzieci
Barbara Nowacka z Twojego Ruchu zwraca uwagę na konieczność tworzenia lepszych, bardziej stabilnych warunków pracy. Bez tego - jej zdaniem - trudno liczyć na zwiększenie liczby narodzin dzieciFoto: PAP/Grzegorz Michałowski

- Karta Dużej Rodziny będzie ważnym rozwiązaniem dla rodzin wielodzietnych, to może być istotne dla ich budżetu domowego - jeśli te ulgi będą faktycznie do wykorzystania, bo np. słyszymy, że basen w Łodzi jest dostępny między godziną  20 a 21 - twierdzi działaczka Twojego Ruchu.

Jej zdaniem, żeby w sposób istotny poprawić politykę demograficzną i prorodzinną w naszym kraju, potrzebne jest zapewnienie stabilnej pracy i godnej płacy młodym ludziom.- Tego nam przede wszystkim brakuje w Polsce, zabezpieczenia podstawowych praw pracowniczych – ocenia Barbara Nowacka. Według niej, zbyt wielu ludzi jest zatrudnionych - jak się wyraziła - "na umowach śmieciowych" i ma coraz mniej czasu wolnego dla siebie i rodziny, bo ustawodawca coraz częściej pozwala na pracę przez 6 dni w tygodniu.

Według Nowackiej, to nie jest konieczność ani znak czasu, bo w wielu innych krajach są lepsze gwarancje warunków pracy i płacy, oraz lepsza pomoc socjalna ze strony państwa. Mimo to, Nowacka ocenia, że wprowadzenie Karty Dużej Rodziny to "krok w dobrym kierunku".

W "Popołudniu z Jedynką" mówi też m.in. o sytuacji na lewej stronie sceny politycznej oraz o kandydatach na prezydenta, w tym o Januszu Palikocie.

Tytuł audycji: Popołudnie z Jedynką

Prowadziła: Kamila Terpiał-Szubartowicz

Gość: Barbara Nowacka (Twój Ruch_

Data emisji: 22.12.2014

Godzina emisji: 15.30

ju,tj

Komentarze1
aby dodać komentarz
Cien2014-12-22 21:11 Zgłoś
Ludzie decydują się na dzieci. Ale najpierw wyjeżdżają za granicę, gdzie dostają mieszkanie, zabezpieczenie socjalne, pracę. Polskich dzieci rodzi się wiele. Tyle, że za granicą.

Czytaj także

Karta Dużej Rodziny: jakie korzyści daje?

Ostatnia aktualizacja: 16.06.2014 18:05
Karta Dużej Rodziny w Grodzisku Mazowieckim działa od 2008 roku, w skali całego kraju - od poniedziałku. Oferuje ona zniżki zarówno podczas zakupów, jak i w placówkach kulturalnych czy na przejazdy koleją.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Senat przyjął ustawę o Karcie Dużej Rodziny

Ostatnia aktualizacja: 17.12.2014 18:53
Senat jednogłośnie i bez poprawek przyjął ustawę o Karcie Dużej Rodziny, którą na początku grudnia uchwalił Sejm. Ustawę jeszcze przed świętami ma podpisać prezydent.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Prezydent podpisał ustawę o Karcie Dużej Rodziny

Ostatnia aktualizacja: 22.12.2014 16:00
Ustawa obejmie rodziny, w których wychowuje się co najmniej troje dzieci do 18. roku życia, a w przypadku dzieci uczących się lub studiujących - do 25. roku życia. Karta zacznie funkcjonować 1 stycznia 2015 roku.
rozwiń zwiń