23. finał WOŚP. "Liczymy na tyle co rok temu albo więcej"

Ostatnia aktualizacja: 12.01.2015 17:24
- W dniu poprzedniego finału wstępnie deklarowaliśmy kwotę 35 mln zł, a po ostatecznym podliczeniu było to 52 mln zł. Liczymy, że w tym roku również uda się aż tak przekroczyć deklarowaną kwotę - mówi rzecznik fundacji WOŚP.
Audio
  • Podsumowanie 23. finał WOŚP (Popołudnie z Jedynką)
Pierwsze wyniki 23. Finału WOŚP Jurek Owsiak (C), rzecznik prasowy fundacji WOŚP Krzysztof Dobies (L) i prezes fundacji WOŚP prof. Bohdan Maruszewski (P) podsumowali w niedzielny wieczór
Pierwsze wyniki 23. Finału WOŚP Jurek Owsiak (C), rzecznik prasowy fundacji WOŚP Krzysztof Dobies (L) i prezes fundacji WOŚP prof. Bohdan Maruszewski (P) podsumowali w niedzielny wieczórFoto: PAP/Jacek Turczyk

Licznik deklarowanej kwoty zebranej podczas tegorocznego finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy zatrzymał się na ponad 36 mln zł.

WOŚP w Jedynce. Złote serduszko nr 90 wylicytowane >>>

- Jest to kwota obliczona na podstawie wstępnych meldunków i szacunków, które sztaby przesyłały nam przez całą niedzielę. Tak naprawdę są to jednak pieniądze jeszcze nie policzone, bo policzenie tej ogromnej fury pieniędzy zebranych w całej Polsce zajmie kilka tygodni. Do końca stycznia będziemy dostawać od sztabów dokładne meldunki potwierdzone przelewami na rachunek bankowy. Następnie do końca lutego przygotujemy raport dotyczący całościowego efektu zbiórki - tłumaczy w Jedynce Krzysztof Dobiec. Jak dodaje, ostateczna kwota zbiórki zostanie ogłoszona z początkiem marca.

Rzecznik fundacji Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy wyraził również zadowolenie, że 23. finał WOŚP po raz kolejny okazał się ideą, która zjednoczyła wszystkich Polaków. - Nasze sztaby rozsiane były po całym świecie. Widać, że to wydarzenie jest pewnego rodzaju łącznikiem ludzi mieszkających poza granicami kraju z Polską i rodakami. Jest to coś, co buduje naszą wspólnotę. To dla nas wielka duma - podkreśla gość "Popołudnia z Jedynką".

***

Tytuł audycji: Popołudnie z Jedynką

Rozmawiała: Dorota Świerczyńska

Gość: Krzysztof Dobiec (rzecznik fundacji Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy)

Data emisji: 12.01.2015

Godzina emisji: 16.45

pg/mc

Czytaj także

Jurek Owsiak: dzięki Wam zmieniamy rzeczywistość

Ostatnia aktualizacja: 11.01.2015 19:20
- Bawcie się razem z nami, namawiam żebyście byli z nami do końca - mówił w Radiowej Jedynce szef Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy.
rozwiń zwiń

Czytaj także

WOŚP w Jedynce. Złote serduszko nr 90 wylicytowane

Ostatnia aktualizacja: 11.01.2015 20:00
Jego numer nie jest przypadkowy - w tym roku przypada również jubileusz 90-lecia Polskiego Radia. Serduszko wygrał pan Bogdan Trocewicz z Warszawy kwotą 37.440 zł.
rozwiń zwiń

Czytaj także

23. Finał WOŚP. Jerzy Owsiak: gdyby ludzie nas nie cenili, to by nas nie wspierali

Ostatnia aktualizacja: 11.01.2015 20:51
W niedzielę Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy zbiera pieniądze na diagnozowanie chorych dzieci oraz godną opiekę medyczną dla osób starszych. Do godz. 20 fundacja zebrała prawie 10 mln zł.
rozwiń zwiń