X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Wysoki kurs franka. "Trzeba natychmiast znaleźć rozwiązanie"

Ostatnia aktualizacja: 16.01.2015 18:32
- Myślę, że w tej chwili żadna siła polityczna nie ma jasnego pomysłu, co z tym zrobić. Ale ponieważ sprawa dotyczy 700 tys. Polaków, to trzeba się nią zająć ponad podziałami - uważa Włodzimierz Czarzasty (SLD).
Audio
  • Wysoki kurs franka. "Trzeba natychmiast znaleźć rozwiązanie" (Popołudnie z Jedynką)
  • Polscy kredytobiorcy bezradni wobec skoku kursu franka. "Szok, armagedon" (Popołudnie z Jedynką)
Banknoty stufrankowe. Bank Centralny Szwajcarii zniósł  15 stycznia minimalny kurs wymiany franka. Tego dnia szwajcarska waluta przez krótki czas kosztowała nawet ponad 5 złotych
Banknoty stufrankowe. Bank Centralny Szwajcarii zniósł 15 stycznia minimalny kurs wymiany franka. Tego dnia szwajcarska waluta przez krótki czas kosztowała nawet ponad 5 złotychFoto: PAP/Michał Walczak

Zdaniem polityka SLD można było przewidzieć decyzję szwajcarskiego banku centralnego o uwolnieniu kursu franka wobec euro. - Miesiąc temu w tym kraju było referendum o tym, w jakim stopniu pokryć walutę złotem i było wiadomo, że Szwajcarzy będą chcieli coś zrobić z za silną walutą - twierdzi.

Ryszard Czarnecki powiedział, że rządy innych krajów Unii "nie zachowują się jak strusie, które chowają głowy w piasek i nie udają, że to nie jest ich problem". - Mamy przykłady Węgier, Chorwacji i Hiszpanii, które jako pierwsze zaczęły działać na poziomie państwa, by pomóc obywatelom obciążonym kredytami w obcych walutach - wymienił. Jego zdaniem dobra jest propozycja, by kredyty liczono dziś według takich zasad, jak w momencie ich zaciągania. PiS uważa, że rząd powinien zareagować na wzrost kursu franka i pomóc tym, którzy wzięli kredyty w tej walucie.Chodzi o to, by umożliwić im złożenie wobec banków oświadczenia woli, że będą spłacać zadłużenie po kursie z 14 stycznia 2015 roku.

Marcin Kierwiński zaleca natomiast powstrzymanie się przed nagłymi decyzjami. - Poczekałbym i zobaczył, jakie będą tendencje na rynkach globalnych. Boję się takich prostych recept, jakie dziś przedstawiło Prawo i Sprawiedliwość. Nigdy przecież nic nie jest za darmo, interwencja państwa oznacza koszt dla banków, a to z kolei ewentualny koszt dla wszystkich ich klientów - wyjaśnił.

Goście debaty "Mam swój rozum" dyskutowali także o sytuacji polskich kopalń.

***

Tytuł audycji: Popołudnie z Jedynką
Prowadziła: Zuzanną Dąbrowska
Goście: wiceprzewodniczący Parlamentu Europejskiego Ryszard Czarnecki (PiS), Włodzimierz Czarzasty (SLD), Marcin Kierwiński (PO)

Materiał dźwiękowy przygotowała: Ewa Syta
Data emisji: 16.01.2015
Godzina emisji: 16.25

(asz)

>>>Zapis całej debaty

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Pogrzeb Józefa Oleksego. Został pochowany na warszawskich Powązkach

Ostatnia aktualizacja: 16.01.2015 21:30
W pogrzebie byłego premiera Józefa Oleksego wzięli udział m.in. prezydent Bronisław Komorowski i szefowa rządu Ewa Kopacz. Polityk zmarł w ubiegły piątek po długiej chorobie.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Prof. Leszek Balcerowicz: wsparcie spłacających kredyty we franku byłoby niemoralne

Ostatnia aktualizacja: 16.01.2015 12:48
Były prezes NBP prof. Leszek Balcerowicz uważa, że mocny kurs franka nie utrzyma się długo, bo byłoby to zgubne dla szwajcarskiej gospodarki
rozwiń zwiń