X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Wybory prezydenckie odbędą się 10 maja. Data ma znaczenie?

Ostatnia aktualizacja: 04.02.2015 16:18
Marszałek Sejmu Radosław Sikorski wyznaczył termin wyborów prezydenckich na 10 maja. - To pierwszy gong, że rozpoczęła się kampania wyborcza - mówi w radiowej Jedynce socjolog, prof. Andrzej Rychard.
Audio
  • Profesor Andrzej Rychard m.in. o dacie wyborów prezydenckich (Jedynka/Popołudnie z Jedynką)
Prof. Andrzej Rychard
Prof. Andrzej RychardFoto: Wojciech Kusiński/PR

Według opozycji, decyzja marszałka Sikorskiego została podjęta nieprzypadkowo, jest upolityczniona i ma sprzyjać kampanii wyborczej Bronisława Komorowskiego. - Biorąc pod uwagę historię Polski, trudno znaleźć jakikolwiek dzień w roku, który nie miałby politycznego sensu, czy podtekstu - mówi w audycji "Popołudnie z radiową Jedynką” prof. Andrzej Rychard, dyrektor Instytutu Filozofii i Socjologii PAN.

Profesor przyznaje jednak, że "faktycznie, w maju jest i rocznica zakończenia wojny, jest też zagęszczenie świąt na początku maja”. To, zdaniem Rycharda, może sprzyjać Bronisławowi Komorowskiemu, bo w naturalny sposób będzie miał okazje do prezentowania się w czasie różnych uroczystości. Jednak jak zauważa profesor, inni kandydaci też będą mogli wykorzystać te święta np. do publicznego zabierania głosu, bo będzie do tego powód. Dlatego właśnie, zdaniem gościa Jedynki, nie należy do daty przywiązywać szczególnej wagi.

- Teraz lepiej się zastanawiać, co będzie wynikało z samej zawartości kampanii, a nie tylko z daty. Moim zdaniem, po raz pierwszy, zawartość może być bardzo interesująca - podsumował profesor Rychard.

Marszałek Sejmu podał datę pierwszej tury wyborów prezydenckich>>>

***

Tytuł audycji: Popołudnie z radiową Jedynką

Prowadziła: Kamila Terpiał
Goście: prof. Andrzej Rychard
Data emisji
: 4.02.2015
Godzina emisji: 15.40

iz/ag

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Wybory prezydenckie 10 maja sprzyjają Bronisławowi Komorowskiemu?

Ostatnia aktualizacja: 04.02.2015 13:28
Marszałek Sejmu Radosław Sikorski zdecydował: wybory prezydenckie odbędą się w drugą niedzielę maja. Gość radiowej Jedynki Jarosław Sellin z PiS i Mariusz Witczak z PO zastanawiali się, czy ten termin sprzyja urzędującemu prezydentowi Bronisławowi Komorowskiemu.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Spór o datę wyborów prezydenckich. Opozycja atakuje, koalicja odpiera zarzuty

Ostatnia aktualizacja: 04.02.2015 22:08
Wybory prezydenckie odbędą się 10 maja - ogłosił marszałek Sejmu. 8 maja, w rocznicę zakończenia II wojny światowej prezydent Bronisław Komorowski planuje zorganizować uroczystości na Westerplatte. Zdaniem opozycji, termin wyborów został wybrany nieprzypadkowo.
rozwiń zwiń