X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

"Non stop w gotowości". Prezes Polskiego Radia o pracy korespondenta

Ostatnia aktualizacja: 11.02.2015 16:10
- Często nie można było zająć się własnym życiem, gdyż od godz. 6 rano do 23 musiałem być non stop w gotowości - mówił w radiowej Jedynce Andrzej Siezieniewski, prezes Polskiego Radia.
Audio
  • "Non stop w gotowości". Prezes Polskiego Radia o pracy korespondenta (Popołudnie z Jedynką)
Andrzej Siezieniewski, prezes Polskiego Radia
Andrzej Siezieniewski, prezes Polskiego RadiaFoto: Polskie Radio/ Wojciech Kusiński

Andrzej Siezieniewski w latach 1989-1994 był korespondentem w Moskwie. - To był fascynujący czas. Z punktu widzenia dziennikarskiego najbardziej frapujący, interesujący, najgłębiej wrył się w moją pamięć - mówił gość Jedynki.

Prezes Polskiego Radia wspominał, że od strony technicznej na przestrzeni lat wiele zmieniło się w jego pracy. Jak podkreślił, przeszedł drogę "od korespondenta bamboszowego do stanu stuprocentowej mobilizacji przez 24 godziny na dobę".

- Wyjeżdżałem jako korespondent o bardzo uregulowanym sposobie życia, gdzie rytm pracy wyznaczały tzw. połączenia kablowe między Warszawą a Moskwą. Przygotowywałem korespondencje raczej o charakterze ponadczasowym, newsowe było może 2-3 materiały - opowiadał gość Jedynki.

W miarę postępu technologicznego skończyło się jednak na tym - tłumaczył Andrzej Siezieniewski - że obawiałem się wstać od biurka i odłączyć od telefonu, gdyż za chwilę do mnie zadzwonią i będę musiał wchodzić na żywo na antenę.

Prezes Polskiego Radia mówił również o tym, że to był czas, gdy walczyło się o przetrwanie. - Szalał dziki kapitalizm. Wiele rzeczy można było dostać, ale kosztowało to znacznie więcej niż w normalnych warunkach - zaznaczył gość Jedynki.

Obchody 90. rocznicy istnienia Polskiego Radia >>>

Rozmawiał Krzysztof Grzesiowski.

***

Tytuł audycji: Popołudniwe z radiową Jedynką

Prowadził: Krzysztof Grzesiowski

Gość: Andrzej Siezieniewski

Data emisji: 11.02.2015

Godz. emisji: 15.30

mr/ag

>>>Zapis całej rozmowy

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Andrzej Siezieniewski: historia radia to powód do dumy

Ostatnia aktualizacja: 03.02.2015 12:50
- Rola społeczna radia była, jest i pozostanie bardzo ważna - mówił w Dwójce prezes Polskiego Radia w dniu uroczystej inauguracji obchodów 90. rocznicy powstania radiofonii w Polsce.
rozwiń zwiń

Czytaj także

"Radio łączy ludzi". Obchody rocznicy Polskiego Radia

Ostatnia aktualizacja: 03.02.2015 20:27
- Jestem przekonany, że Polskie Radio odgrywa rolę instrumentu jednoczącego ludzi. Pamiętam, kiedy radia słuchało się rodzinnie. Tak pewnie długo jeszcze pozostanie. Bo jeśli coś chcemy wiedzieć, to sami siebie pytamy: co słychać? Nie pytamy: co widać? A o tym, co słychać najlepiej opowiada radio - mówił prezydent Bronisław Komorowski podczas uroczystego sympozjum z okazji 90. rocznicy istnienia Polskiego Radia.
rozwiń zwiń

Czytaj także

90-lecie Polskiego Radia. "By słuchaczom żyło się łatwiej"

Ostatnia aktualizacja: 03.02.2015 16:25
Krzysztof Luft mówił w Jedynce, że Polskie Radio nie jest anachronizmem. - Media publiczne tworzą pewien standard, którego nie da się pominąć - przekonywał , członek Krajowej Rady Radiofonii i Telewizji.
rozwiń zwiń