Paweł Kukiz: moim zapleczem politycznym są obywatele

Ostatnia aktualizacja: 17.02.2015 15:58
- Moim zapleczem politycznym są ci wszyscy ludzie, którzy chcą, by w końcu większość wygrała wybory. Bo jak na razie wygrywa tylko któryś z partyjnych klanów - mówił w Jedynce Paweł Kukiz, kandydat na prezydenta Polski.
Audio
  • Paweł Kukiz o swojej wizji prezydentury (Popołudnie z Jedynką)
Paweł Kukiz ma już dość dyskusji o in vitro
Paweł Kukiz ma już dość dyskusji o in vitroFoto: Wojciech Kusiński/PR

Gość audycji "Popołudnie z Jedynką" podkreślił, że wśród innych kandydatów pretendujących do najważniejszego urzędu w Polsce wyróżnia go podstawowa sprawa: nie jest związany z żadną partią polityczną.

- Staram się tak postępować, by ludzie z własnej woli zbierali podpisy pod moją kandydaturą - mówił Paweł Kukiz. Jak zadeklarował, jego start w wyborach ma być kolejnym elementem budowania oddolnego ruchu obywatelskiego. - Ja nie idę po urząd. Od 10 lat idę po zmianę ustroju, po przywrócenie państwa obywatelom, odebranie partyjnym klanom, które w 1989 roku uwłaszczyły się na państwie i na obywatelach. Chcę oddać państwo obywatelom - powiedział kandydat na prezydenta Polski.

Według Pawła Kukiza, głowa państwa pownna być "pracownikiem obywateli" a nie ich panem. - Jeśli nie przekroczę 5 procentowego progu, wówczas wycofuję się z działalności politycznej. Uznam, że 10 lat to wystarczająco długi czas i skoro ludzie nie będą chcieli zmian, to nie będę uszczęśliwiać ich na siłę - dodał gość Jedynki.

Sondaż zrealizowany przez Millward Brown SA dla "Faktów" TVN pokazał, że poparcie dla Pawła Kukiza wynosi 4 procent.

***

Tytuł audycji: Popołudnie Jedynką

Prowadził: Marek Mądrzejewski

Gość: Paweł Kukiz (kandydat na prezydenta)

Data emisji: 17.02.2014

Godzina emisji: 15.25

asop, pg

>>>Zapis całej rozmowy

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Paweł Kukiz wystartuje w wyborach prezydenckich. "To nie jest pomysł rockandrollowca"

Ostatnia aktualizacja: 09.02.2015 16:08
Paweł Kukiz - radny sejmiku województwa dolnośląskiego, muzyk i działacz na rzecz jednomandatowych okręgów wyborczych - zadeklarował w poniedziałek start w wyborach prezydenckich.
rozwiń zwiń