X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Marihuana stosowana w celach medycznych: zło czy dobro?

Ostatnia aktualizacja: 10.03.2015 04:50
- Marihuana lecznicza w przypadku padaczki u dzieci jest zbawieniem i lekiem, który po prostu leczy - mówi dr Marek Bachański.
Audio
  • Jak stosować marihuanę do celów medycznych? (Popołudnie z radiową Jedynką)
Liście konopi indyjskich
Liście konopi indyjskichFoto: Wikipedia Commons/ Domena Publiczna

Stosowanie marihuany do celów medycznych praktykuje się w Polsce, choć nie jest to powszechne i należy spełnić szereg wytycznych. Marihuana, czyli ziele konopi innych niż włókniste zawiera ok. 120 kanabidoidów, zaś produkt, dostępny na polskim rynku ma ich 2. - Trudno mówić, że jest to produkt z medyczną marihuaną, natomiast dostępu do medycznej marihuany, czyli naturalnej rośliny, która jest najbardziej skuteczna w wielu schorzeniach, w Polsce nie ma - wyjaśnia prawniczka Agnieszka Sieniawska.

Dorota Gudaniec, matka 5-letniego Maksa, leczonego medyczną marihuaną opowiada, że syn zachorował na padaczkę już w 7 miesiącu życia i od początku jego sytuacja była bardzo trudna. Obecnie chłopiec ma znacznie mniej napadów. - Maks zaczął się rozwijać, są dni i tygodnie bez napadów, zaczyna normalnie funkcjonować, uczyć się siadać, reaguje na twarze, uśmiecha się - opowiada mama chorującego chłopca.
Padaczka, stwardnienie rozsiane, nowotwory, to choroby przy których wskazane jest stosowanie tego typu lekarstw, by uśmierzyć ból. - Od wykorzystania marihuany jako narkotyku różni nas cel, bo u Maksa stosujemy to leczenie ze względu na skrajnie trudny przypadek choroby - podkreśla dr Marek Bachański.
W czasie audycji goście wyjaśnili m.in. dlaczego temat wykorzystania medycznego marihuany w Polsce to wciąż tabu oraz dlaczego warto zmienić podejście do tego typu leków.
***

Tytuł audycji: Popołudnie z radiową Jedynką

Prowadził: Przemysław Szubartowicz

Goście: dr Marek Bachański (neurolog z Centrum Zdrowia Dziecka w Międzylesiu), Dorota Gudaniec (matka 5-letniego Maksa leczonego medyczną marihuaną), Agnieszka Sieniawska (prawniczka, przewodnicząca Polskiej Sieci Polityki Narkotykowej)

Data emisji: 9.03.2015

Godzina emisji: 16.26

sm/ag

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Prof. Ewa Augustynowicz: szczepionki są bezpieczne

Ostatnia aktualizacja: 26.02.2015 15:27
- Wzrost liczby nieszczepionych dzieci w Polsce związany jest m.in z nieuzasadnionymi podejrzeniami rodziców co do bezpieczeństwa szczepionek - mówiła w Jedynce prof. Ewa Augustynowicz.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Czy gorączki należy się bać?

Ostatnia aktualizacja: 05.03.2015 15:24
Jedni wpadają w panikę, chcą wzywać pogotowie lub jechać do szpitala. Inni machają tylko ręką twierdząc, że gorączka się zdarza i trzeba ją przeczekać.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Witaminy, minerały... lekomania zaczyna się niewinnie

Ostatnia aktualizacja: 09.03.2015 12:05
- Ludzie sięgają po całe masy tabletek, by uniknąć wysiłku. Efekt jest jednak odwrotny, zamiast pomóc można sobie zaszkodzić - przestrzega psychoterapeuta Robert Rutkowski.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Jaskra to już prawdziwa epidemia

Ostatnia aktualizacja: 09.03.2015 18:56
Uważa się, że do 2020 roku na jaskrę będzie na świecie chorowało ok. 80 milionów osób. To bardzo podstępna choroba i długo rozwija się bez objawów.
rozwiń zwiń