X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Ks. Ołdakowski: traktowano nas w radiu jak ludzi z innej planety

Ostatnia aktualizacja: 25.03.2015 20:14
Gdy w 1990 roku w Polskim Radiu powołano redakcję katolicką między jej członkami a pozostałymi dziennikarzami panowała duża nieufność i rezerwa.
Audio
  • Ks. Krzysztof Ołdakowski o pracy w Polskim Radiu (Popołudnie z Jedynką)
Ks. Krzysztof Ołdakowski
Ks. Krzysztof OłdakowskiFoto: PR24/PJ

- Problemem była pewna bariera psychologiczna polegająca na tym, że my - ludzie, którzy przyszli z zewnątrz - myśleliśmy, że wchodzimy do jakiegoś strasznego świata, bardzo wrogiego, który pracował na potrzeby systemu, który upadł. My z kolei byliśmy postrzegani troszkę jak ludzie z innej planety - wspomina ks. Krzysztof Ołdakowski.

Szef Naczelnej Redakcji Programów Katolickich Polskiego Radia dodaje, że przy bliższym poznaniu takie opinie znikały. Dziś, po 25 latach, audycje o charakterze katolickim są obecne na wszystkich antenach publicznego nadawcy. Nie oznacza to jednak, że nie brakuje nowych wyzwań. - W naszej kulturze tzw. wartości miękkie lub wzniosłe są w trudnej sytuacji. Jest duża presja wartości materialnych, tego żeby się urządzić. Z tego względu jest nam trochę trudno - przyznaje jezuita.

Ks. Krzysztof Ołdakowski mówił również jak rozpoczął pracę dziennikarza i które ze spotkań z Janem Pawłem II najbardziej zapamiętał.

***

Tytuł audycji: Popołudnie z Jedynką
Prowadził:
Wiesław Molak
Gość:
ks. Krzysztof Ołdakowski (szef Naczelnej Redakcji Programów Katolickich Polskiego Radia)
Data emisji:
25.03.2015
Godz. emisji:
15.36

pg/tj

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Janusz Zaorski: radio to mój klucz do świata

Ostatnia aktualizacja: 11.03.2015 05:54
- Polskie Radio choć kończy 90 lat nie zasługuje na sytuację emeryta lub rencisty. Nadal jest młode, żywe i wciąż go słucham - mówi Janusz Zaorski.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Lata 80. w Polskim Radiu. Od pogrzebu ks. Popiełuszki do wyborów 4 czerwca

Ostatnia aktualizacja: 24.03.2015 10:35
Początek lat 80. zapisał się w historii Polski jako czas marazmu i zapaści. Symbolem opresyjności komunistycznych władz stało się zabójstwo ks. Jerzego Popiełuszki.
rozwiń zwiń