Krzysztof Michalski: przede wszystkim jestem dziennikarzem

Ostatnia aktualizacja: 08.04.2015 21:28
- Dyrektorem, prezesem i kierownikiem się bywa. Natomiast z zamiłowania, pasji i przekonania zajmuję się popularyzacją nauki - mówił w Radiowej Jedynce Krzysztof Michalski.
Audio
  • Krzysztof Michalski: przede wszystkim jestem dziennikarzem (Popołudnie z Jedynką)
Krzysztof Michalski
Krzysztof MichalskiFoto: Wojciech Kusiński/Polskie Radio

Michalski pracował we wszystkich programach Polskiego Radia. Przygotowywał takie audycje jak: "Człowiek i Nauka", "Klub Trójki", "Bliskie Spotkania", "Wieczór Muzyki i Myśli", "Widnokrąg", "Eksperyment -Teoria - Praktyka", "WIST - quiz popularnonaukowy", "Cudowny Świat Nauki", "Echo", "Wieczór z Jedynką". Był też dyrektorem Programu Pierwszego Polskiego Radia, a w 1993 roku pierwszym prezesem Zarządu Polskiego Radia S.A. (do końca I kadencji – maj 1998).

Obecnie prowadzi w Radiowej Jedynce m.in. program naukowy "Wieczór Odkrywców", którego znakiem rozpoznawczym jest piosenka Louisa Armstronga "What a wonderful world". - Dla mnie to opowieść o cudownym świecie. Nawet wtedy, gdy nie dzieje się najlepiej to jest on cudem. Dlatego ta piosenka rozpoczyna wszystkie moje programy - tłumaczył Krzysztof Michalski.

W rozmowie z Wiesławem Molakiem podkreślił również, że nie żałuje iż nie został naukowcem. - Gdybym zajął się nauką to musiałbym się specjalizować w jej fragmencie, a mnie interesuje znacznie więcej - przyznał Michalski. - Choć zdaję sobie sprawę, że jestem dyletantem - podsumował.

***

Tytuł audycji: Popołudnie z Jedynką

Prowadził: Wiesław Molak

Gość: Krzysztof Michalski

Godzina emisji: 15.32

Data emisji: 8.04.2015

tj

Czytaj także

90 lat Polskiego Radia. Cyfryzacja ma już 20 lat

Ostatnia aktualizacja: 02.04.2015 09:02
Starą złotówkę zastąpiono nową, a na prezydenta wybrano Aleksandra Kwaśniewskiego. Właśnie wtedy, w 1995 roku, rozpoczęły się próby nadawania cyfrowego.
rozwiń zwiń