Życzenia przewodniczącego EBU dla Polskiego Radia

Ostatnia aktualizacja: 21.04.2015 17:45
Z okazji jubileuszu 90-lecia Jean-Paul Philippot, dyrektor generalny belgijskiego nadawcy radiowo-telewizyjnego RTBF i przewodniczący Europejskiej Unii Nadawców (EBU) złożył Polskiemu Radiu życzenia.
Audio
  • Jean-Paul Philippot, dyrektor generalny belgijskiego nadawcy radiowo-telewizyjnego RTBF i przewodniczący Europejskiej Unii Nadawców (EBU) składa życzenia Polskiemu Radiu
Przewodniczący EBU Jean - Paul Philippot
Przewodniczący EBU Jean - Paul PhilippotFoto: RTBF

"W tym szczególnym dniu chciałbym przekazać kolegom i przyjaciołom z Polskiego Radia nasze najszczersze gratulacje i najlepsze życzenia z okazji 90-lecia ich wspaniałej firmy.
W imieniu wszystkich stacji radiowych i telewizyjnych w Europie mówię "brawo" i życzę powodzenia na kolejnych 90 lat. Ten dzień urodzin to dla mnie także okazja, by podkreślić rolę i ogromne znaczenie radia w przestrzeni audiowizualnej w ciągu tych ostatnich 90 lat oraz rolę, jaką radio będzie odgrywać w przyszłości, w Polsce i w całej Europie.

90 lat Polskiego Radia w Jedynce >>>

Dziś tworzone jest radio jutra. Radio jutra będzie cyfrowe i będzie prawdopodobnie hybrydą między naziemnym nadawaniem cyfrowym a internetem, by pozwolić na interaktywność, na nowe połączenia z naszymi słuchaczami. Na tym polega jakość i specyfika radia, które jest medium najbardziej dostępnym za darmo i wszędzie. Tak było 90 lat temu i tak jest teraz. Jestem przekonany, że dzięki naszym polskim kolegom z ich możliwościami innowacyjnymi będzie tak także za 90 lat.
Wszystkiego najlepszego z okazji urodzin".
***

Gość: Jean - Paul Philippot (przewodniczący EBU)

Data emisji: 21.04 2015

Godzina emisji: 17.20

Materiał został wyemitowany w audycji "Popołudnie z radiową Jedynką".

ag/pg

Czytaj także

Tadeusz Sznuk: ludzie nie są głupie

Ostatnia aktualizacja: 20.04.2015 17:49
Legendarny radiowiec wspomina słowa jego szefa, który celowo kalecząc polszczyznę starał się uświadomić dziennikarzom, że radio to słuchacze, a nie instytucja.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Andrzej Siezieniewski: dokonuje się technologiczna rewolucja w radiofonii

Ostatnia aktualizacja: 21.04.2015 10:00
Prezes Polskiego Radia Andrzej Siezieniewski jest pewien, że mimo postępu za 10 lat radio nadal będzie funkcjonowało, a my będziemy świętowali jego 100-lecie.
rozwiń zwiń

Czytaj także

"Wspomnień czar" - reportaż Hanny Bogoryja-Zakrzewskiej

Ostatnia aktualizacja: 19.04.2017 09:52
Świadkiem pierwszej transmisji Polskiego Radia w 1925 roku była blisko 100-letnia obecnie Zofia Grudzińska. Zapamiętała to wydarzenie na całe życie.
rozwiń zwiń