X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Irena Lipowicz: prawa człowieka są uniwersalne, nikt nie chce być głodny

Ostatnia aktualizacja: 28.04.2015 16:43
Do Warszawy zjechali europejscy Rzecznicy Praw Obywatelskich. O szczegółach spotkania mówiła w radiowej Jedynce RPO Irena Lipowicz.
Audio
  • Irena Lipowicz o spotkaniu Rzeczników Praw Obywatelskich (Popołudnie z Jedynką)
Rzecznik Praw Obywatelskich Irena Lipowicz
Rzecznik Praw Obywatelskich Irena LipowiczFoto: Wojciech Kusiński/Polskie Radio

W poniedziałek rozpoczęła się konferencja pod hasłem "Rzecznicy praw obywatelskich przeciw dyskryminacji", będąca częścią X Krajowego Seminarium Europejskiej Sieci Rzeczników Praw Obywatelskich. Zostało ono zorganizowane wspólnie przez polskiego i europejskiego RPO - Irenę Lipowicz i Emily O'Reilly. W ramach seminarium, które potrwa do środy, jego uczestnicy dyskutują m.in. o prawach osób z niepełnosprawnościami, osób starszych i migrantów.

Irena Lipowicz podkreśliła w "Popołudniu z Jedynką", że prawa człowieka są uniwersalne. - Nikt nie chce być głodny. Każdy chce móc wychować w spokoju swoje dzieci. Nikt nie chce cierpieć, każdy chce umierać w godności. Nikt nie chce być sponiewierany, jako osoba starsza czy niepełnosprawna. Politycy zajmują się polityką, a my się zajmujemy tym, co podstawowe: jak ludzi nakarmić, jak ukoić ich bój, jak walczyć o ich prawa - zaznaczyła Rzecznik Praw Obywatelskich.

Jednym z głównych tematów seminarium jest sytuacja na Morzu Śródziemnym. Co w sprawie imigrantów mogą zrobić Rzecznicy Praw Obywatelskich, dowiesz się z audycji.

***

Tytuł audycji: Popołudnie Jedynką

Prowadziła: Zuzanna Dąbrowska

Gość: Irena Lipowicz, Rzecznik Praw Obywatelskich

Data emisji: 28.04.2015

Godzina emisji: 15.30

aj/pg

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak