Janusz Onyszkiewicz: niektórzy byli znużeni dominacją PO

Ostatnia aktualizacja: 25.05.2015 16:35
Bronisław Komorowski poniósł konsekwencje rządów PO – tak Janusz Onyszkiewicz diagnozuje przyczyny porażki urzędującego prezydenta w wyborach.
Audio
  • Janusz Onyszkiewicz o wynikach wyborów prezydenckich i konsekwencjach zwycięstwa Andrzeja Dudy (Popołudnie z Jedynką)
Janusz Onyszkiewicz
Janusz OnyszkiewiczFoto: Wojciech Kusiński/PR/Archiwum

Zdaniem gościa Jedynki o wyniku zdecydowała raczej chęć zmiany niż źle poprowadzona kampania. - Zapotrzebowaniu na zmianę, nowy wizerunek i nowe pomysły Bronisław Komorowski nie był w stanie sprostać - powiedział Janusz Onyszkiewicz.

Polityk zwrócił uwagę, że elektorat Dudy jest bardzo niejednorodny i są w nim ludzie, którzy oczekiwali zmian, często w różnych kierunkach lub byli znużeni dominacją PO. Podkreślił, że w kampanii nie było dyskusji, co prezydent może zrobić, ale co formacje polityczne stojące na jego zapleczu zrobiły. - To była przygrywka do wyborów parlamentarnych - dodał Onyszkiewicz.

Gość "Popołudnia z Jedynką" zastanawiał się, jak będzie wyglądać prezydentura Andrzeja Dudy i czy będzie on w stanie spełnić wyborcze obietnice. Analizował, kiedy Jarosław Kaczyński wyjdzie z cienia i czy prezes PiS może uważać Dudę za swojego rywala. Ocenił, co powinna teraz zrobić PO i nie wykluczył, że na polską scenę polityczną powróci Donald Tusk.

Zapraszamy do wysłuchania całej audycji.

***

Tytuł audycji: Popołudnie z Jedynką

Prowadził: Kamila Terpiał

Gość: Janusz Onyszkiewcz (Partia Demokratyczna)

Data emisji: 25.05.2015

Godzina emisji: 15.31

fc/pg

>>>Zapis całej rozmowy