Zbigniew Zamachowski: kolejne pokolenie śpiewa piosenki Jeremiego Przybory

Ostatnia aktualizacja: 12.06.2015 18:10
- W piątek wieczorem będziemy słuchali zupełnie niezwykłych, nieprawdopodobnych piosenek Kabaretu Starszych Panów, pana Jeremiego Przybory - powiedział w radiowej Jedynce aktor.
Audio
  • Aktor Zbigniew Zamachowski o piosenkach Jeremiego Przybory (Popołudnie z Jedynką)
Zbigniew Zamachowski debiutował w Opolu 35 lat temu
Zbigniew Zamachowski debiutował w Opolu 35 lat temuFoto: PAP/Ireneusz Sobieszczuk

W piątek wieczorem koncertem "Ktoś mnie pokochał!" zorganizowanym z okazji 50-lecia pracy artystycznej zespołu Skaldowie rozpocznie się 52. Krajowy Festiwal Piosenki Polskiej Opole 2015. Tego samego dnia odbędzie się jeszcze wielkie widowisko aktorsko-wokalne z piosenkami Jeremiego Przybory, z którego transmisji będzie można wysłuchać w radiowej Jedynce.

W tym wydarzeniu weźmie udział gość "Popołudnia z Jedynką" Zbigniew Zamachowski. Aktor zauważył, że to wspaniałe, że kolejne pokolenie młodych ludzi śpiewa piosenki Jeremiego Przybory, ceni je i przekazuje dalej. - Kiedy się bierze na warsztat te utwory, to jest to coś niezwykłego. To, jak pan Jeremi potrafi zarysować sytuację, postaci. Jaki ten jego język jest wysublimowany, a jednocześnie komunikatywny i dowcipny - podkreślił.

Gość radiowej Jedynki debiutował w Opolu 35 lat temu. - Opole leży u początków mojej drogi zawodowej - powiedział Zamachowski i wyjaśnił w audycji dlaczego.

Drugi dzień festiwalu poświęcony będzie koncertom znanym i kochanym przez widzów i opolską publiczność: SuperJedynki2015! i SuperPremiery 2015! Zwieńczeniem festiwalowych emocji będzie urodzinowa gala pt. "Muzyczna biografia - 90 lat Polskiego Radia". Transmisja z tego wydarzenia również w Jedynce.

***

Tytuł audycji: Popołudnie z Jedynką

Prowadził: Marcin Kusy

Gość: Zbigniew Zamachowski (aktor)

Data emisji: 12.06.2015

Godzina emisji: 17

kk

Czytaj także

Opole 2015: słuchaj transmisji koncertu na żywo!

Ostatnia aktualizacja: 12.06.2015 20:00
Koncert "Scenki i obscenki czyli Jeremiego Przybory piosenki!" na antenie Jedynki oraz naszej stronie.
rozwiń zwiń