Program MdM martwy. Jak go ożywić?

Ostatnia aktualizacja: 22.06.2015 16:12
Miał ułatwić młodym ludziom zakup ich pierwszego mieszkania. Praktyka pokazała jednak, że niewiele osób jest w stanie skorzystać z rządowego programu Mieszkanie dla Młodych. Zdaniem Romana Nowickiego, przewodniczącego Kongresu Budownictwa Polskiego, od początku było wiadomo, że program ma liczne błędy.
Audio
  • Roman Nowicki, przewodniczący Kongresu Budownictwa Polskiego (Popołudnie z radiową Jedynką)
Większość młodych osób marzy o własnym mieszkaniu, jednak decyzja kupować czy wynajmować jest trudna. Najważniejsze, by dobrze rozważyć koszty.
Większość młodych osób marzy o własnym mieszkaniu, jednak decyzja kupować czy wynajmować jest trudna. Najważniejsze, by dobrze rozważyć koszty.Foto: Depositphotos

Jak tłumaczył w radiowej Jedynce Roman Nowicki ubiegły rok pokazał, że program praktycznie nie funkcjonuje. - W związku z tym, po licznych rozmowach i kłótniach w Sejmie oraz ekspertyzach, jakie przedłożyliśmy, zostaną wprowadzone zmiany, które powinny dać pozytywny skutek - przekonywał przewodniczący Kongresu Budownictwa Polskiego.

Z ostatnich danych wynika, że zaledwie 1,5 proc. krakowskich i warszawskich mieszkań z rynku wtórnego mieści się w limitach cenowych Mieszkania dla Młodych. Zmiana przepisów spowoduje, że więcej osób będzie mogło skorzystać z rządowego programu. 

Na czym polega projekt nowelizacji, nad którą we wtorek będą pracować posłowie? Zapraszamy do wysłuchania rozmowy.

***

Tytuł audycji: Popołudnie z radiową Jedynką

Prowadziła: Zuzanna Dąbrowska

Gość: Roman Nowicki (przewodniczący Kongresu Budownictwa Polskiego)

Data emisji: 22.06.2015

Godzina emisji: 15.31

asop/ag

Czytaj także

MdM na rynku wtórnym pomoże mniejszym miastom

Ostatnia aktualizacja: 21.06.2015 20:00
Tylko 1,5 proc. krakowskich i warszawskich mieszkań z rynku wtórnego mieści się w limitach cenowych Mieszkania dla Młodych dla mieszkań z drugiej ręki. Największą korzyść z dołączenia rynku wtórnego do programu odniosą osoby kupujące mieszkania w niewielkich miastach.
rozwiń zwiń