Prezes PKiN: odkrywam ten budynek dzień po dniu

Ostatnia aktualizacja: 22.07.2015 16:46
- Przy okazji jubileuszu 60-lecia powstania Pałacu Kultury i Nauki chcemy go odczarować. Mamy wielki, wyjątkowy budynek w środku miasta, a tak naprawdę w ogóle go nie znamy - mówiła Renata Kaznowska.
Audio
  • Renata Kaznowska, prezes PKiN o historii i uroczystościach 60-lecia budynku (Popołudnie z Jedynką)
Widok od strony wschodniej na Pałac Kultury i Nauki w Warszawie
Widok od strony wschodniej na Pałac Kultury i Nauki w WarszawieFoto: PAP/Jakub Kamiński

- Odkrywam ten budynek dzień po dniu i dla mnie jest on absolutnym fenomenem architektury socrealistycznej - dodała w "Popołudniu z Jedynką" prezes PKiN.

Jak przyznała Renata Kaznowska, niektórzy określają Pałac jako świadka ciemiężenia narodu polskiego. - Możemy mówić tak o wielu innych obiektach, chociażby o Cytadeli Warszawskiej, czy Zamku w Malborku - zaznaczyła. - PKIN jest pięknym dziedzictwem architektonicznym. Trudnym, bo niechcianym darem, ale darem kultury i zawsze takim był - powiedziała.

Z audycji można się również dowiedzieć o atrakcjach czekających na osoby, które wezmą udział w uroczystościach jubileuszu budynku oraz jakie zwierzęta zamieszkują jedną z kondygnacji Pałacu Kultury i Nauki.

***

Tytuł audycji: Popołudnie z Jedynką

Prowadził: Przemysław Szubartowicz

Gość: Renata Kaznowska (prezes PKiN)

Data emisji: 22.07.2015

Godzina emisji: 15.30

to/pg

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

60 lat Pałacu Kultury i Nauki. Petycja w sprawie zburzenia PKiN

Ostatnia aktualizacja: 22.07.2015 21:58
22 lipca mija 60. rocznica oddania do użytku Pałacu Kultury i Nauki w Warszawie. Zbudowany w ciągu trzech lat jako "dar narodu radzieckiego dla narodu polskiego", już w 1953 roku, dwa dni po śmierci Józefa Stalina otrzymał jego imię. Jedni świętują urodziny, inni apelują o zburzenie budynku.
rozwiń zwiń