X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Wszystkie pokolenia Solidarności. Wyjątkowy koncert

Ostatnia aktualizacja: 17.08.2015 08:47
- Przekaz 35-lecia postanowiliśmy zbudować w inny sposób niż pozostałe okrągłe rocznice. Odbędzie się wielka plenerowa impreza, gdzie chcemy pokazać wszystkie pokolenia, które tworzą Solidarność - mówi Marek Lewandowski, rzecznik związku.
Audio
  • Marek Lewandowski opowiada o obchodach 35-lecia "Solidarności" (Popołudnie z Jedynką)
Zwiedzający oglądają ekspozycję w historycznej sali BHP Stoczni Gdańskiej, podczas 3. Święta Sali BHP
Zwiedzający oglądają ekspozycję w historycznej sali BHP Stoczni Gdańskiej, podczas 3. Święta Sali BHPFoto: PAP/Adam Warżawa

Tegorocznym obchodom 35-lecia Solidarności i początku demokratycznych przemian w Polsce przyświeca hasło "Solidarność pokoleń". - Solidarność dzisiaj to już cztery pokolenia. Nie tylko ci, którzy ją zakładali i ci, którzy ją przeprowadzili przez stan wojenny, reaktywowali w 1989 roku. To także pokolenie, które musiało sobie radzić w nowej, kapitalistycznej Polsce i dzisiejsze, 20-latków, które wchodzi na rynek pracy - opowiada gość "Popołudnia z Jedynką". Jak dodaje, Solidarność jest dzisiaj zupełnie inna, choć wciąż taka sama, nieprzerwanie działająca.

Czytaj więcej >>>
solidarność663flickr.jpg
35. rocznica Sierpnia '80

Wielki festyn rodzinny 29 sierpnia zwieńczy koncert, na którym wystąpią m.in. Tomek Lipiński, Krzysztof Cugowski, Lombard, Dawid Kwiatkowski, Sztywny Pal Azji, Elektryczne Gitary, Natalia Przybysz i Jan Pietrzak. - Będzie to wybuchowa mieszanina ludzi, którzy zaśpiewają pod hasłem "My Naród", nawiązującym do słynnego wystąpienia Lecha Wałęsy w Kongresie USA. Mimo ogromnych trudności jesteśmy narodem wolnym i tą wolnością możemy się cieszyć - opowiada rzecznik.

Lewandowski tłumaczył też, co się kryje pod hasłem "Święto Sali BHP" i zapraszał na koncert gościa wieczoru - Chrisa de Burgha

***

Tytuł audycji: Popołudnie z Jedynką

Prowadzi: Justyna Dżbik-Kluge

Gość: Marek Lewandowski (rzecznik NSZZ "Solidarność")

Data emisji: 14.08.2015

Godzina emisji: 15.39

sm/tj

 

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Bardowie, których śpiewali strajkujący stoczniowcy

Ostatnia aktualizacja: 08.08.2015 08:37
Choć fizycznie nie było ich w stoczni, ich piosenki towarzyszyły uczestnikom strajku. Przykładem utwór "Żeby Polska była Polską" Jana Pietrzaka, który powstał kilka lat przed wydarzeniami Sierpnia ’80.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Lech Wałęsa przeskoczył przez płot i się zaczęło

Ostatnia aktualizacja: 14.08.2015 11:55
- Spóźniłem się na strajk, a nie miałem wtedy przepustki. Był więc problem, jak dostać się do środka. Zaraz po moim skoku odebrali mnie stoczniowcy i doprowadzili do tej słynnej koparki - wspomina Lech Wałęsa.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Andrzej Gwiazda: strajk był okresem najcięższej pracy w życiu

Ostatnia aktualizacja: 14.08.2015 20:12
- Jeśli dwie osoby są zaangażowane w tego typu działalność, to następuje kompletna ruina spraw domowych. Z drugiej strony daje to niesamowitą siłę - dodaje Joanna Duda-Gwiazda.
rozwiń zwiń