Pociąg ze złotem w Wałbrzychu? "Trudno uwierzyć"

Ostatnia aktualizacja: 26.08.2015 16:50
Dwóch mężczyzn utrzymuje, że znalazło pociąg ze złotem na terenie Wałbrzycha. Zgłoszenie oficjalnie wpłynęło już do ratusza. Władze znają miejsce, gdzie miał zostać ukryty skład, odmówiły jednak przekazania tej informacji publicznie. Wiadomo, że gmina o pomoc w zajęciu się sprawą będzie prosiła wojsko oraz rząd.
Audio
  • Michał Antczak o odnalezieniu na Dolnym Śląsku pociągu ze złotem (Popołudnie z Jedynką)
Michał Antczak czeka na dowody, które potwierdzą odnalezienie pociągu ze złotem
Michał Antczak czeka na dowody, które potwierdzą odnalezienie pociągu ze złotemFoto: W.Kusiński/PR

- Patrzymy na to z przymrużeniem oka. Dla nas odkrycie jest jednoznaczne, gdy są na to dowody, tu póki co mamy tylko spekulacje - powiedział w "Popołudniu z Jedynką" Michał Antczak, sekretarz Stowarzyszenia Eksploracyjnego na rzecz Ratowania Zabytków "SAKWA"

Gość Jedynki podkreślił, że bardzo by się cieszył, gdyby ten pociąg został odnaleziony, ale trudno mu uwierzyć, że pociąg znajduje się w Wałbrzychu.

Kto będzie właścicielem skarbu jeśli informacje o nim się potwierdzą? Kto winien zapłacić znaleźne? Zapraszamy do wysłuchania całej rozmowy. W niej także historia odnalezienia w Bzurze wraku radzieckiego samolotu z czasów II wojny światowej.

***

Tytuł audycji: Popołudnie z Jedynką

Prowadził: Marek Mądrzejewski

Gość: Michał Antczak (Stowarzyszenie Eksploracyjne na rzecz Ratowania Zabytków "SAKWA")

Data emisji: 26.08.2015

Godzina emisji: 15.32

fc/tj

Czytaj także

Wałbrzych: już wiadomo, gdzie znajduje się "złoty pociąg"

Ostatnia aktualizacja: 26.08.2015 17:00
Na specjalnej konferencji prasowej władze Wałbrzycha poinformowały, że osoby, które twierdzą, że odnalazły "złoty pociąg" złożyły formalne zgłoszenie.
rozwiń zwiń