Marszałek Senatu: wniosek o referendum miał charakter polityczny

Ostatnia aktualizacja: 04.09.2015 16:02
Senat odrzucił w piątek wniosek prezydenta Andrzeja Dudy o referendum, które miałoby odbyć się 25 października. Marszałek Senatu Bogdan Borusewicz wyjaśnił w radiowej Jedynce, dlaczego podjęto taką decyzję.
Audio
  • Marszałek Senatu Bogdan Borusewicz o decyzji związanej z referendum planowanym na 25 października (Popołudnie z radiową Jedynką)
Marszałek Senatu Bogdan Borusewicz
Marszałek Senatu Bogdan BorusewiczFoto: Wojciech Kusiński/Polskie Radio

- Wniosek o referendum miał charakter polityczny - skomentował Bogdan Borusewicz. Jego zdaniem referendum miało wpłynąć na wynik wyborów i być taranem PiS na Platformę Obywatelską. - Uważam, że senatorowie zachowali się bardzo rozsądnie i odważnie - stwierdził.

Marszałek Senatu powiedział, że ma nadzieję, że skończy się teraz "zabawa z referendami", bo "i tak jest już o jedno za dużo". Według gościa Jedynki, była to akcja wsparcia PiS. Jak podkreślił, jeśli byłoby inaczej, prezydent Duda mógłby poczekać z wnioskiem, licząc na wygraną PiS w wyborach i wziąć za tę decyzję pełną odpowiedzialność.

Bogdan Borusewicz mówił o wątpliwościach związanych z pytaniami w referendum proponowanym przez Andrzeja Dudę oraz z konsekwencjami, które mogłoby przynieść np. cofnięcie reformy emerytalnej.

***

Tytuł audycji: Popołudnie z Jedynką

Prowadził: Marek Mądrzejewski

Gość: Bogdan Borusewicz (marszałek Senatu)

Data emisji: 4.09.2015

Godzina emisji: 15.30

bk/ag

>>>Zapis całej rozmowy

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Senat odrzucił wniosek prezydenta. Nie będzie referendum 25 października

Ostatnia aktualizacja: 04.09.2015 17:44
Senat nie wyraził zgody na zarządzenie ogólnokrajowego referendum 25 października, które miałoby być przeprowadzone jednocześnie z wyborami parlamentarnymi. Wniosek o zorganizowanie plebiscytu złożył prezydent Andrzej Duda.
rozwiń zwiń