X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

"Referendum to klęska społeczeństwa obywatelskiego"

Ostatnia aktualizacja: 07.09.2015 16:15
Frekwencja w referendum wyniosła 7,8 procent - poinformowała Państwowa Komisja Wyborcza. Ze względu na nieprzekroczenie wymaganego 50-procentowego progu frekwencyjnego referendum jest niewiążące. Czy wobec tak niskiej frekwencji można mówić o klęsce?
Audio
  • Henryk Wujec o referendum z 6 września 2015 r. (Popołudnie z radiową Jedynką)
Henryk Wujec
Henryk WujecFoto: Wojciech Kusiński/PR

- To w pewnym sensie klęska społeczeństwa obywatelskiego, ale nie demokracji. Demokracja funkcjonowała, obywatele nie poszli do głosowania. To też była ich demokratyczna decyzja - powiedział w "Popołudniu z radiową Jedynką" Henryk Wujec. Jego zdaniem decyzja o organizacji referendum była zbyt gwałtowna i zabrakło pogłębionej analizy.

Gość Jedynki ocenił, że na frekwencję w referendum mogła wpłynąć mała klarowność zadanych w nim pytań i poczucie, że jest to element kampanii wyborczej. Przyznał, że on sam nie odpowiedział na pytanie o finansowanie partii, bo było niejasne. Odpowiedzialnością za niską frekwencję obciążył też PiS, które prowadziło antyreferendalną propagandę.

Czy tak małe zaangażowanie obywateli oznacza, że trzeba na nowo przemyśleć ideę referendum? Jak i kiedy powinno być organizowane? Jakie pytania są wystarczająco ważne? Zapraszamy do wysłuchania całej rozmowy.

***

Tytuł audycji: Popołudnie z radiową Jedynką

Prowadził: Przemysław Szubartowicz

Gość: Henryk Wujec (były doradca ds. społecznych prezydenta Bronisława Komorowskiego)

Data emisji: 7.09.2015

Godzina emisji: 15.30

fc/ag

Komentarze1
aby dodać komentarz
trzy grosze2015-09-08 14:13 Zgłoś
Hahaha! To nie społeczeństwo obywatelskie jest zagrożone tylko władza PO. Społeczeństwo właśnie pokazało, że nie jest stadem baranów. A. Kwaśniewski nie jest bohaterem z mojej bajki, ale tu się z nim zgadzam. Po prostu: czas panów Komorowskich i Wujców się skończył, a ci takimi zachowaniami tylko dodatkowo się pogrążają. A swoją drogą dziwna ta panika - czyżby myśleli, że będą rządzić wiecznie? Przecież to wbrew demokracji.

Czytaj także

Henryk Wujec o referendum: decyzja została podjęta w ferworze walki politycznej

Ostatnia aktualizacja: 20.08.2015 13:20
Henryk Wujec podkreślił w radiowej Jedynce, że pytania referendalne o JOW-y i finansowanie partii politycznych wciąż są istotne.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Politolodzy: referendum nie miało sensu

Ostatnia aktualizacja: 06.09.2015 23:04
Politolodzy są zgodni, że niedzielne referendum było niepotrzebne, a sposób jego zarządzenia przypomina komedię pomyłek.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Politycy oceniają ideę referendum

Ostatnia aktualizacja: 07.09.2015 00:16
Zakończyło się referendum. W pierwszych komentarzach opozycja w większości zgodnie twierdzi, że rozpisanie referendum było niepotrzebne i popsuło wizerunek tego demokratycznego narzędzia.
rozwiń zwiń